Apple Watch

Muž omdlel, udrel si hlavu a začal krvácať. Pomoc privolal vďaka Apple Watch

Dan Pfau má 70 rokov a toto údajne nie je prvý prípad, kedy mu Apple Watch zachránili život. Pred dvoma rokmi mal nehodu na bicykli, pričom hodinky aj vtedy veľmi rýchlo zareagovali a privolali záchranné zložky.

Inteligentné hodinky z dielne spoločnosti Apple, Apple Watch, zachránili ďalší ľudský život. Tentokrát im za záchranu vďačí muž menom Dan Pfau, ktorý omdlel a následne utrpel ťažký úraz hlavy, píše server 9to5Mac.

Dan Pfau má 70 rokov a toto údajne nie je prvý prípad, kedy mu Apple Watch zachránili život. Pred dvoma rokmi mal nehodu na bicykli, pričom hodinky aj vtedy veľmi rýchlo zareagovali a privolali záchranné zložky. Zobudil sa až v nemocnici, pamätal si len samotnú nehodu. “Pfau si nepamätá ani to, ako zavolal 911, pretože nevolal on. Volali hodinky,” hovorí správa odkazujúca na funkciu detekcie pádu, ktorá bola na trh uvedená spolu s Apple Watch 4 v roku 2018.

Odmietol privolanie záchranných zložiek, vážnosť situácie si uvedomil až neskôr

Terajší incident mal byť pre Pfaua ešte strašidelnejší. Odpadol, následkom čoho si udrel hlavu o zem a začal značne krvácať. Cítil bolesť, no nevedel sa takmer vôbec pohnúť. Apple Watch jeho pád zaznamenali a chceli privolať záchranné zložky, no Pfau spočiatku nepredpokladal, že ide o niečo vážne a tak možnosť privolania pomoci odmietol. Keď konečne zistil skutočnú vážnosť situácie, použil svoje Apple Watch k tomu, aby nadiktoval správu pre svoju ženu, ktorá bola o poschodie nižšie.

pad na zem
FOTO: Apple

A dobre urobil. Poranenie, ktoré utrpel pri páde, si vypýtalo osem štichov, pričom ešte ďalšie štyri dni po incidente strávil na jednotke intenzívnej starostlivosti – zlomil si stavec.

Aktuálna cena Apple Watch Series 6

Apple Watch tak zachránili ďalší ľudský život. Apple si síce v posledných mesiacoch prešiel hojným množstvom kontroverzie, no treba uznať, že jeho inteligentné hodinky patria medzi najužitočnejšie produkty, aké sú na trhu momentálne dostupné. Síce nestoja málo, no pre tých, ktorým už stihli zachrániť život, tento faktor asi nehrá ktovieako významnú úlohu.