set-top box

Orange má nový set-top box s Android TV, podporuje 4K rozlíšenie

S ekologickým balením a hlasovým ovládaním.

Orange zariadil do ponuky nový TV Box, ktorý je dostupný pre zákazníkov Orange TV cez kábel za mesačný poplatok 3 eurá. Pôvodný set-top box Arris v ponuke operátora zostáva naďalej.

Asi najväčšou výhodou nového Orange TV Boxu je, že podporuje prehrávanie obsahu v 4K kvalite. Aby si zákazníci mohli takto vysoké rozlíšenie vyskúšať v praxi, operátor zaradil do ponuka dve stanice so 4K rozlíšením – kanál Chuck TV 4K zameraný na elektronický šport a dokumentárnu stanicu Love Nature 4K.

Zákazníci okrem toho budú môcť zužitkovať všetky výhody spojené s operačným systémom Android. Inštalovať môžu doplnkové aplikácie vrátanie streamovacích služieb ako HBO GO, YouTube či Spotify, zrkadliť obrazovku smartfónu priamo na televízor alebo prepájať box s ďalšími zariadeniami, napríklad slúchadlami, soundbarom či hernými ovládačmi.

set-top box
Foto: Orange

Orange TV Box je dodávaný s modernizovaným diaľkovým ovládaním, ktoré komunikuje cez Bluetooth. Namiesto štandardných tlačidiel vystúpených do priestoru ponúka set-top box zapustené tlačidlá prekryté gumovou vrstvou. Stále ide o tlačidlá s fyzickou odozvou, nie dotykové plochy.

Ovládač má zabudovaný mikrofón s podporou hlasového ovládania. Namiesto použitia tlačidiel tak zákazník dokáže napríklad zadať vyhľadávaný text jednoduchým nadiktovaním. Balenie Orange TV Boxu je vyrobené z recyklovaných materiálov a je znovu 100 % recyklovateľné.

Orange novému zariadeniu venoval samostatnú stránku, kde zákazníci nájdu sprievodcu jeho funkciami, odpovede na často kladené otázky alebo užitočné video návody. Navštíviť ju môžete TU.