honor

Honor Magic 3: Obrovský výkon a 5 zadných fotoaparátov!

Predstavená bude už 12. augusta.

Budúci týždeň bude plný technologických prekvapení. Všetko odštartuje Xiaomi, ktoré nám 10. augusta predstaví nové tablety a taktiež rozšírenie radu Mi Mix. O deň neskôr, 11. augusta, sa koná podujatie Galaxy Unpacked, počas ktorého nám Samsung ukáže čerstvé skladacie smartfóny, hodinky aj slúchadlá. No a hneď deň na to, 12. augusta, si nás so svojou vlajkovou loďou rezervoval výrobca Honor.

Konkrétne je reč o modeli Magic 3. Hoci sme o zariadení v priebehu posledných mesiacoch sem-tam niečo počuli, nebolo toho veľa. Výrobca potvrdil, že ju bude poháňať špičkový čipset Snapdragon 888+ od spoločnosti Qualcomm, no okrem toho nepotvrdil nič. Prihliadnúc na rad Honor 50, je 100-percentne isté, že zariadenie bude disponovať službami Google.

Honor Magic 3 ponúkne až 5 fotoaparátov

Dnes sa o Magic 3 dozvedáme ďalšie zaujímavé informácie. Prezident spoločnosti Honor, George Zhao, zverejnil video, ktoré nám odhaľuje zadnú stranu chystanej vlajkovej lode. Čo je netradičné, je počet fotoaparátov. Honor Magic 3 ich totiž na zadnej strane bude mať až päť, informuje GSMArena. Snímka (nižšie) naznačuje, že objektívy budú rozmiestnené v tvare písmena “M”.

Konkrétne bolo video publikované na čínskej sociálnej sieti Weibo. Prezident spoločnosti v ňom viedol diskusiu s profesionálnym hráčom Nie Weipingom a bývalým novinárom Zhang Quanlingom. Predmetom diskusie boli funkcie, ktorými bude Magic 3 disponovať. Jednou z nich vraj bude akési tiché zvonenie. V princípe bude fungovať tak, že ak užívateľ používa telefón a niekto mu v daný okamih zavolá, zvonenie bude tichšie. Na prvý pohľad sa to nemusí zdať nič-moc, no aj takáto funkcia si rozhodne nájde mnoho využití.

Honor Magic 3 bude veľkým prekvapením. Nikto si nie je istý, čo môžeme očakávať, teda s výnimkou procesora a počtu fotoaparátov. Taktiež stojí za zmienku, že Magic 3 bude s najväčšou pravdepodobnosťou úplne prvým vlajkovým smartfónom, ktorý bude poháňať vylepšená verzia čipsetu Snapdragon 888.