Google natočil 2-minútovú reklamu na jack pre slúchadlá, uťahuje si z Apple

Google minulý týždeň zverejnil reklamný spot propagujúci jeho čerstvo predstavený Pixel 5a. Hoci na tom nie je nič zlé, znalejší si môžu všimnúť výrazné narážky na propagačné videá, ktoré kedysi točil Apple a v ktorých sa k publiku prihováral teraz už bývalý šéfdizajnér Jony Ive.

Vzájomné posmešky medzi výrobcami smartfónov nie sú nič nové. Keď Apple uviedol na trh iPhone X s kontroverzným výrezom, Samsung neváhal a vydal reklamu, v ktorej si z tohto dizajnu naplno uťahoval. Niečoho podobného sme sa dočkali aj pri rozhodnutí Apple odobrať nabíjačku z krabičiek svojich smartfónov. Najnovšia paródia sa opäť týka spoločnosti Apple, avšak tentokrát útok prišiel zo strany Google, píše publikácia MacRumors.

Google je okrem softvéru a reklám známy aj pre svoje smartfóny Pixel. Minulý týždeň zverejnil reklamný spot propagujúci jeho čerstvo predstavený Pixel 5a. Hoci na tom nie je nič zlé, znalejší si môžu všimnúť výrazné narážky na propagačné videá, ktoré kedysi točil Apple a v ktorých sa k publiku prihováral teraz už bývalý šéfdizajnér Jony Ive.

Ako poznamenal portál CNET, hlavnou narážkou je približne 2-minútový opis 3,5 mm výstupu pre slúchadlá na Pixel 5a. Ive bol totiž známy tým, ako sa dokázal pri nových produktoch venovať aj tým najmenším detailom. Google v reklame vyzdvihuje jeho precízne tvarovanie, presné rozmery aj použité materiály. Ďalšiu povšimnuteľnú narážku na bývalého šéfdizajnéra Apple nie je možné vidieť, ale počuť. Je ňou britská výslovnosť slova “aluminium”. Presne tak ho totiž vyslovoval aj Ives.

Ives opustil Apple pred dvomi rokmi

Prečo sa Google rozhodol takto atakovať Apple? Nikto nevie. Ives opustil firmu pred dvomi rokmi a tým pádom ho už dlhšie nevidno na žiadnej veľkej ani malej prezentácii spoločnosti. Ďalšou kuriozitou je samotný komponent, ktorému je video venované. Google si ako obetného baránka vybral 3,5 mm výstup pre slúchadlá, ktorý sa postupne vytráca nielen z drahších, ale aj cenovo dostupnejších smartfónov. Iróniou je, že sa medzi nimi nachádza aj nadchádzajúci rad Pixel 6.

Aktuálna cena modelu Google Pixel 5