Samsung a Xiaomi si pichli do Apple: Smejú sa z chýbajúcej nabíjačky v balení

Keď Apple predstavil iPhone 12, zverejnil nové balenie, v ktorom ho bude predávať. Neobsahuje nabíjačku ani slúchadlá, čomu sa smeje Samsung aj Xiaomi.

Keď Apple predstavil iPhone 12, zverejnil nové balenie, v ktorom ho bude predávať. Je výrazne užšie, a to z toho dôvodu, že sa v ňom nenachádzajú slúchadlá a dokonca ani nabíjačka. Ak budete chcieť nabíjačku s USB C portom, budete si ju musieť kúpiť za približne 20 €.

Rozhodnutia Apple sa okamžite chytili konkurenční výrobcovia, ktorí na svoje sociálne siete zverejnili provokujúce príspevky. Marketingové oddelenia Samsungu a Xiaomi nezaváhali a zverejnili obrázky, resp. video, ktoré môžete vidieť nižšie. Zákazníkov upozorňuje, že Galaxy smartfóny poskytujú všetko “od tak základných vecí ako nabíjačka až po najlepší fotoaparát, batériu, výkon, pamäť a dokonca aj 120 Hz displej. V smartfóne.

Samsung už na podobnú taktiku v minulosti doplatil. Pred niekoľkými rokmi si z Apple podobne robil srandu, keď z iPhonov odstránil 3,5 mm výstup pre slúchadlá. Neskôr tak spravil aj sám, keď ho odstránil z Galaxy Note10 a odvtedy sa neobjavil v žiadnej vlajkovej lodi. Čo je na tom horšie je fakt, že Samsung neskôr videá, v ktorých kritizoval Apple vymazal.

Odoberie nabíjačky z balení aj Samsung? Kórejská firma má nad týmto rozhodnutím uvažovať už dlhšie. Podobný krok chcela spraviť už v roku 2021 či sa tak reálne stane nie je isté. S najväčšou pravdepodobnosťou však nejde o otázku „či“ ale skôr „kedy“.

TIP REDAKCIE
Od žartu až po skutočný produkt: Xbox začína s predajom svojej mini chladničky, príde aj na Slovensko!

Srandu z Apple si spravila aj spoločnosť Xiaomi, ktorá na svojom Twitteri zverejnila „unboxing“ video z toho, ako rozbaľuje nabíjačku s popisom: “Nebojte sa, z balenia Mi 10T Pro sme nevynechali nič“. Práve Xiaomi však z balení svojich smartfónov už dlhšiu dobu odstraňuje slúchadlá. Pravdepodobne preto, aby ušetrili peniaze.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať