pixel 5a 5G

Pixel 5a má problém s prehrievaním, Google už rozbehol vyšetrovanie

Problém sa má prejavovať predovšetkým pri natáčaní videí v 4K rozlíšení pri snímkovaní 60 FPS.

Google pred pár týždňami predstavil svoj nový hlavný mid-range smartfón pre aktuálny rok. Reč je o Pixel 5a, ktorý je zrejme zároveň posledným smartfónom od Google vybavený čipsetom od Qualcommu. No aj keď je na trhu relatívne nový, už sa potýka s prvými problémami. Konkrétne sa týkajú prehrievania, píše server Android Authority.

Viacerí recenzenti a testeri tvrdia, že Pixel 5a má podobné problémy s prehrievaním ako Pixel 5. Problém sa má prejavovať predovšetkým pri natáčaní videí v 4K rozlíšení pri snímkovaní 60 FPS. Android Police píše, že ich Pixel 5a zobrazil varovnú správu len po 5 minútach natáčania v 4K rozlíšení. Podobný časový údaj hlásia viaceré publikácie, pričom testerom z Hothardware sa telefón začal prehrievať po 6 minútach natáčania. Okolitá teplota pritom mala dosahovať len 20 °C.

pixel 5a 5G
Foto: Google

Pixel 5a sa prehrieva aj pri fotení či natáčaní krátkych 1 080p videí

Nie je to však len prehrievanie. Len odfotenie niekoľkých fotografií či natáčanie krátkych videí v rozlíšení 1 080p údajne dokáže značne spomaliť celý telefón. V tomto prípade sa varovanie o prehrievaní rozbrazí po necelej polhodine, píše Android Central. Publikácia už kontaktovala spoločnosť Google, ktorá má situáciu vyšetrovať.

Dúfajme, že problém korení v softvéri, a tým pádom ho je možné odstrániť. Ak je problémom hardvér, riešenie bude o poznanie zložitejšie.

Chcete si o Pixel 5a prečítať viac? Podrobné informácie o zariadení nájdete v tomto článku.

Aktuálna cena modelu Google Pixel 5