YouTuber poslal šéfovi Apple svoj AirTag, to čo sa stalo potom nečakal!

Milé gesto.

Apple v apríli predstavil svoj inteligentný prívesok AirTag, ktorý slúži ako lokátor. Môžete ho umiestniť či zavesiť takmer kamkoľvek, napríklad do peňaženky, na kľúče, ba aj na obojok vášho psa, i ked to Apple veľmi neodporúča. Pochopiteľne, s jeho uvedením na trh sa spustila vlna rôznych zaujímavých experimentov. O jeden z nich sa podelil aj YouTuber známy ako MegaLag, informuje server 9to5Mac.

MegaLag zobral tri svoje AirTagy a vyslal ich do sveta. Reč však nie je o náhodných miestach. Jeden odoslal Elonovi Muskovi, jeden vyslal na púť do Severnej Kórey a tretí sa rozhodol poslať na adresu generálneho riaditeľa spoločnosti Apple, Tima Cooka. Celý príbeh YouTuber opísal v dvoch videách, ktoré nájdete pod týmto odsekom.

AirTagy sa na svoju cestu vydali z letiska v nemeckom Frankfurte. Síce to trvalo pár dní, no nakoniec sa dva z troch zariadení dopracovali na palubu lietadla s cieľovou destináciou v americkom New Yorku. YouTuber pre sledovanie polohy AirTagov používal aplikáciu Find My. Tá ho jedného dňa informovala, že AirTag bol zachytený v štáte Nevada, uprostred ničoho. Po krátkom vyšetrovaní prostredníctvom Flight Radar YouTuber vydedukoval, že prívesok musel byť zachytený zariadením nachádzajúcim sa na palube lietadla.

Zásielky dorazili, úspešne však svoju cestu zakončil len jeden AirTag

Zásielky konečne dorazili do svojich cieľových destinácií. Skoro. Jeden z AirTagov sa dopracoval na ústredie spoločnosti SpaceX, kde zotrval dva a pol týždňa. Posledný signál odoslal z Castaic v štáte Kalifornia. Jeden z príveskov tak skončil svoju púť v recyklačnom centre.

Druhá zásielka smerovala do Severnej Kórey. A keďže krajina je taká aká je, príbeh sa tu trochu zamotáva. Samozrejme, AirTag sa sem nikdy nedopracoval. Zásielková služba mu odporučila rozbehnúť vyšetrovanie, no namiesto toho MegaLag poslal ďalší AirTag, tentokrát však na inú adresu (predtým mala byť zásielka doručená nemeckej ambasáde).

Ani druhý pokus nevyšiel – AirTag bol presmerovaný do Južnej Kórey. Problém bol v tom, že YouTuber nemohol zistiť jeho aktuálnu polohu pomocou Find My. Sieť služby totiž v tejto krajine nie je dostupná kvôli platným reguláciam.

Apple poslal AirTag naspäť aj s pozdravom

Dá sa povedať, že úspešne svoju cestu dokončil len jeden z AirTagov, a to ten, ktorý smeroval na adresu Tima Cooka. Po čase sa tento AirTag dokonca vrátil späť k YouTuberovi, pričom bol k nemu pribalený aj list podpísaný jedným z asistentov riaditeľa spoločnosti. Identifikoval sa ako Michael. V liste píše, že spoločnosť “teší počuť o kreatívnych využitiach pre AirTag”. Ďalej spomenul, že Tim Cook každý mesiac obdrží stovky listov, avšak nie je schopný na všetky reagovať.

“Drahý Jonathan,

ďakujeme, že ste sa podelili o svoj projekt pre Apple AirTags. Sme radi, keď sa dopočujeme o kreatívnom využití AirTags a o tom, ako môžu zlepšiť životy našich zákazníkov. Ako si asi viete predstaviť, pán Cook dostáva každý mesiac stovky listov od zákazníkov, ako ste vy. Žiaľ, nie je schopný reagovať na každú žiadosť. Dúfame však, že sa vám aj naďalej bude páčiť váš AirTag, keď sa vráti zo svojej jedinečnej cesty po svete!”