xperia 1 III

V Sony sa zmýlili: Xperia 1 (III) bude dostávať aktualizácie 2 roky

Ups.

Holandský server droidapp.nl včera informoval, že vlajkový smartfón Xperia 1 Mark III dostane iba jednu aktualizáciu na novšiu verziu operačného systému Android. Web informáciu získal od miestneho zastúpenia výrobcu Sony.

Xperia 1 (III) je špičkovým zariadením, ktoré vstupuje na európsky trh s odporúčanou cenou 1299 eur. Malo by teda dostať viac ako len jednu aktualizáciu, čo je zvykom naprieč celým spektrom vlajkových Android zariadení.

Našťastie sa situácia mení. Výrobca Sony kontaktoval server droidapp.nl s tým, že od zamestnanca lokálnej pobočky boli poskytnuté nesprávne informácie. Japonská spoločnosť v opravenom stanovisku uvádza, že bude zariadeniu poskytovať 2 roky aktualizácií operačného systému Android. Inými slovami, Xperia 1 Mark III dostane Android 12 aj Android 13.

sony xperia 1
Foto: Sony

Záujemcovia o nový smartfón od Sony tak nemusia mať obavy, že zostanú bez softvérovej podpory. Dva roky sú štandardom, niektorí výrobcovia sa však odhodlali predĺžiť životnosť svojich zariadení rozšírenou softvérovou podporou.

TIP REDAKCIE
V Európe sa rozmáhajú opičie kiahne. O čo ide a treba sa obávať?

Samsung a OnePlus budú svojim smartfónom dodávať aktualizácie operačného systému Android po dobu troch rokov. Pripravovaný smartfón Pixel 6 má dokonca dostávať aktualizácie 5 rokov, čím by sa priblížil k štandardom Apple a systému iOS.

V tomto prípade ale ide o nepotvrdenú správu, Pixel 6 bude oficiálne predstavený až neskôr v tomto roku. Počkať si teda musíme na oficiálne potvrdenie (alebo vyvrátenie) avizovaného aktualizačného harmonogramu.

Aktuálna cena modelu Sony Xperia 1 II