Apple neriskuje: Zamestnanci sa do kancelárií vrátia najskôr v októbri

Situáciu plánuje dôkladne monitorovať.

Počet pacientov pozitívnych na COVID-19 začína v niektorých oblastiach opäť rásť. Z tohto dôvodu mnohé firmy umožňujú svojim zamestnancom pokračovať vo vykonávaní pracovnej činnosti z pohodlia a bezpečia domova. Medzi nimi nájdeme aj svetoznáme firmy, ako napríklad Apple.

Zamestnanci technologického giganta sa obávajú červených čísel. Apple pôvodne plánoval nastaviť nový program, podľa ktorého by jeho zamestnanci chodili do kancelárií tri dni v týždni. Tento program mal pôvodne platiť od septembra, teraz však Apple svoje plány mení. Nechce riskovať, a tak ich posunul o celý mesiac, čiže na október, informuje server MacRumors odvolávajúci sa na informácie od Bloomberg.

Apple nechce vystaviť pracovníkov zbytočnému riziku, a tak si radšej počká. Aj naďalej bude monitorovať priebeh situácie spojenej s koronavírusom. Ak bude situácia priaznivá, zamestnanci sa o niečo vyše dvoch mesiacov vrátia do kancelárií.

“Výrobca iPhonov je jedným z prvých technologických gigantov v USA, ktorý posúva svoje plány ohľadom návratu do normálneho režimu, nakoľko COVID stále pretrváva a počet prípadov nakazených vysoko prenosným variantom pribúda. Apple dá svojim zamestnancom mesiac vopred vedieť, kedy sa musia vrátiť do kancelárií, tvrdia ľudia, ktorí nechcú byť identifikovaní vzhľadom na to, že ide o internú politiku,” píše Bloomberg.

TIP REDAKCIE
Svet je v šoku: Vynašli vírus, ktorý na smartfóne funguje aj vtedy, keď je vypnutý
FOTO: WallpaperCave

Osobný kontakt je potrebný pre zachovanie kultúry a budúcnosti firmy, verí Apple

Mnoho zamestnancov po celom svete, ktorí kvôli koronavírusu už rok pracujú z domu, chcú pokračovať v tejto forme výkonu pracovnej činnosti. A niet sa čo čudovať. Je to bezpečné, pohodlné a taktiež to šetrí peniaze za dopravu. Dôležitou otázkou je však produktivita práce. Niektorým jednoducho nevyhovuje komunikácia s kolegami výhradne cez internet a preferujú osobný kontakt.

A presne to ako argument pre návrat do kancelárií používa aj Apple. Verí, že osobná spolupráca je nutná pre zachovanie kultúry a budúcnosti firmy. Ak sa ale situácia zhorší, nebude mať inú možnosť, než ponechať svojich zamestnancov pracovať externe.

Aký je váš pohľad na vec? Preferujete prácu z domu alebo sa radšej stýkate s kolegami osobne?

Aktuálna cena iPhone 12 Pro