Samsung predstavil 5G verziu skladacieho smartfónu Galaxy Z Flip. Je drahšia

Spoločnosť Samsung si pred hlavnou Unpacked udalosťou, ktorá prebehne 5. augusta, pripravila predskokana. Nazýva sa Samsung Galaxy Z Flip 5G a predávať sa bude za 1549 €.

Spoločnosť Samsung si pred hlavnou Unpacked udalosťou, ktorá prebehne 5. augusta, pripravila predskokana. Nazýva sa Samsung Galaxy Z Flip 5G a predávať sa bude za 1549 €.

Samsung Galaxy Z Flip 5G nie je absolútnou novinkou. Skladacie véčko s ohybným displejom juhokórejský výrobca predstavil začiatkom februára na tlačovom podujatí v San Franciscu.

Na náš trh zariadenie vstúpilo 21. februára v čiernom a fialovom farebnom prevedení a s maloobchodnou odporúčanou cenou 1480 €. Samsung teraz zariadeniu pridal moderné 5G pripojenie, ale aj nové farby – šedú Mystic Grey a bronzovú Mystic Bronz.

cena
Foto: Samsung

„Spoločnosť Samsung pokračuje v odovzdávaní prednosti 5G do rúk užívateľov. Snažíme sa neustále sprístupniť túto technológiu čo najväčšiemu počtu ľudí,“ povedal Dr. TM Roh, prezident a vedúci oddelenia mobilných komunikácií v Samsung Electronics.

„Sme radi, že sme mohli do Galaxy Z Flip pridať novú generáciu rýchlosti a konektivity a rozšíriť tak naše portfólio 5G zariadení, ktoré pomáhajú ľuďom robiť viac toho, čo majú radi.“

Foto: Samsung

Samsung Galaxy Z Flip 5G je prvým modelom z línie Samsung Galaxy, ktorý poháňa čipset Snapdragon 865 Plus 5G. Véčko bez 5G pripojenia využíva výkon sady Snapdragon 855 Plus. Ostatné parametre zostávajú rovnaké.

TIP REDAKCIE
Rockstar hasí problémy s trilógiou GTA, sľubuje aktualizácie a hry zadarmo
Galaxy Z Flip 5G
Foto: Samsung

Ide napr. o 256 GB úložisko UFS 3.0, 8 GB operačnú pamäť, 12 Mpx primárny fotoaparát so svetelnosťou f/1.8, optickou stabilizáciou a Dual Pixel AF, alebo o Dynamic AMOLED Flex Display s rozlíšením 2636 × 1080 pixelov.

Dostupnosť modelu Samsung Galaxy Z Flip 5G na našom trhu zatiaľ potvrdená nebola. Výrobca uvádza, že ju „oznámi neskôr”. U susedov v Čechách predaj odštartuje 7. augusta za 42 999 Kč, informuje dotekomanie.cz.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať