google one

Zálohovanie Android smartfónov bude po novom prebiehať cez Google One

Pre všetky zariadenia s OS Android 8.0 a novším.

Spoločnosť Google začína zavádzať do praxe nástroj „Backup by Google One“, vylepšený spôsob zálohovania obsahu a údajov zo zariadení s operačným systémom Android. O novinke informuje server 9to5google.

Backup by Google One v podstate nahrádza štandardný systém zálohovania dát do cloudu, prostredníctvom ktorého sa do Google účtu ukladajú SMS správy, dáta aplikácií, kontakty, história hovorov a vybrané systémové nastavenia (WiFi heslá, siete, tapety, jas obrazovky, jazyky a pod.).

Zálohovanie údajov pomocou služby Google One je jednotnejšie, prehľadnejšie a o niečo rozsiahlejšie. Po novom uchová aj fotografie, videá a MMS správy. Možnosti zálohovania budú čoskoro dostupné priamo v nastaveniach operačného systému Android, v aplikácii Google One a na rovnomennom webe.

google one
Foto: 9to5google

Používateľov však môže zmiasť názov inovovaného spôsobu zálohovania. Značka „Google One“ prislúcha službe na správu ukladacieho priestoru, v ktorej si môžete za pravidelný mesačný/ročný poplatok rozšíriť miesto v cloude o 100, 200 alebo trebárs 2 000 GB.

TIP REDAKCIE
Je to tu! Google si od Apple „požičia“ extrémne praktickú funkciu, ktorou sa majitelia iPhonov chvália roky!

Zálohovanie cez Google One ale bude k dispozícii pre všetky účty Google bez ohľadu na to, či si ich vlastníci za rozšírenie miesta v cloude platia, alebo nie. Ako vieme, Google používateľom bezplatne poskytuje 15 GB priestor v cloude.

Zálohovanie Google One je určené pre všetky zariadenia s operačným systémom Android 8.0 a novším. Aktualizácia bude prebiehať postupne, počas najbližších týždňov. Google má v pláne systém zálohovania vylepšovať aj naďalej.

Pre používateľov sa nič extra nemení. V praxi dostanú zjednotený spôsob zálohovania, ktorý uchová viac cenných údajov. Zálohovanie Android smartfónov a tabletov nikdy nefungovalo úplne ideálne. Vyzerá to, že sa aj v tomto smere situácia konečne mení k lepšiemu.