Samsung inovuje: Fotoaparáty na smartfónoch bude pokrývať odolná vrstva Gorilla Glass DX!

Sklenené kompozity budú schopné pre šošovku zachytiť až 98 % svetla.

Spoločnosť Corning predstavila novú sadu sklenených kompozitov, ktoré budú chrániť objektívy zabudované v smartfónoch. Konkrétne je reč o vrstvách Gorilla Glass s DX a DX+, ktoré ponúknu solídnu ochranu proti škrabancom a odrazom, pričom zaistia dostatočný prienik svetla pre senzory. Kvalita snímok by tak mala ostať na rovnako vysokej úrovni, ako tomu bolo doposiaľ.

Ako prvý si novú technológiu osvojí spoločnosť Samsung. A nie je to prvýkrát. Juhokórejský výrobca použil Gorilla Glass s DX na svojich Galaxy Watch z roku 2018, píše Android Authority. V tom čase však vrstva ešte nebola uspôsobená na smartfóny. Teraz, o tri roky neskôr, sa situácia mení. Corning pri nových sklách sľubuje zvýšenú odolnosť v porovnaní s tradičnými antireflexnými vrstvami, a to bez toho, aby akokoľvek obmedzili kvalitu obrazu.

Spoločnosť uvádza, že nové sklenené kompozity budú schopné prepustiť až 98 % svetla, čím zaistia plnú schopnosť fotoaparátov vytvárať prvotriedne snímky a videá. “Naše Gorilla Glass DX ponúkajú najlepšiu kombináciu optického výkonu a ochrany, čím zaisťujú maximálny užívateľský zážitok,” uvádza Jaymin Amin, viceprezident a generálny riaditeľ pre Corning Gorilla Glass v tlačovej správe.

TIP REDAKCIE
V Európe sa rozmáhajú opičie kiahne. O čo ide a treba sa obávať?

Aj v skladacích smartfónoch?

Zatiaľ nie je isté, ktoré smartfóny od Samsungu si osvoja túto technológiu ako prvé. Ak by sme sa riadili čisto len načasovaním jej predstavenie, mohli by sme predpokladať, že ju juhokórejský gigant implementuje do minimálne jedného z nadchádzajúcich skladacích smartfónov. Tie sa nám majú ukázať už 11. augusta, kedy sa koná Galaxy Unpacked. Prezentáciu všetkých noviniek bude možno sledovať prostredníctvom živého prenosu, ktorý začína o 16:00 nášho času.