huawei P50 PRo

Huawei zdieľa prvú fotku zo smartfónu P50 Pro, veľa toho neprezrádza

Huawei si pýta pozornosť.

Nové smartfóny Huawei P50, P50 Pro a P50 Pro Plus budú predstavené budúci týždeň, 29. júla. Očakáva sa, že výrobca bude chcieť spotrebiteľov opäť presvedčiť kvalitným hardvérom, na čele ktorého majú stáť prvotriedne fotoaparáty.

Spoločnosti Huawei ani nič iné nezostáva. Rad P50 sa dostane na trh bez aplikácií a služieb od Google. Vysoká úroveň fotoaparátov stále patrí medzi hlavné predajné body prémiových smartfónov. Časť spotrebiteľov môže oželieť mobilné služby od Google výmenou za dobrý mobilný foťák.

Huawei pred predstavením série P50 pripravil malú ochutnávku. na čínskej sociálnej sieti Weibo zdieľal fotografiu, ktorá bola zhotovená smartfónom P50 Pro. Aj keď je obrázok pekný, veľa toho neprezrádza.

huawei P50 PRo
Foto: Huawei/Weibo

Weibo podobne ako iné sociálne siete obrazový materiál komprimuje, takže si fotku nemôžeme pozrieť v plnej kvalite a ostrosti. Ani snaha vytiahnuť zo snímky EXIF údaje nepomohla, žiadne neobsahuje.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Google mal v Rusku vyhlásiť bankrot!

Vďaka týmto úajom by sme za normálnych okolností vedeli identifikovať expozičný čas, svetelnosť, ohniskovú vzdialenosť a ďalšie podrobnosti o parametroch fotoaparátu a samotného zariadenia.

Vzhľadom na charakter fotky sa dá predpokladať, že výrobca chcel predviesť schopnosti snímania v situácii s nedostatočným osvetlením. Pokiaľ bola fotka naozaj zachytená v tme („tme“), výsledok je pôsobivý.

Na fotke badať pekné farby a žiadne pohybové rozostrenie, ktoré vzniká pri fotografovaní rýchlo sa pohybujúcich objektov v zlých svetelných podmienkach (dlhší expozičný čas). Presná špecifikácia fotoaparátov stále nie je úplne známa. Počkáme si, čo zistia spoľahliví informátori.

Predbežne sa hovorí o rozsahu ohniskových vzdialeností od 18 mm (ultraširoký) do 125 mm (5x optický zoom) a svetelnostiach od f/1.8 po f/3.4. Chýbať by nemal ani podpis nemeckej firmy Leica.