Počasie v iOS má zaujímavú chybu, nedokáže zobraziť teplotu 69 °F

Nešťastná náhoda alebo úmyslený krok zo strany Apple?

Operačný systém pre iPhony, iOS, trpí pomerne kurióznou chybou. Natívna aplikácia Počasie nedokáže zobraziť jednu konkrétnu teplotu, a to 69 °F. Namiesto toho zobrazí buď 68 °F alebo rovno 70 °F. Konkrétne sa má táto chyba nachádzať v prostredí iOS 14.6 a niektorých skorších verzií, píše server 9to5Mac.

Aplikácia dokázala zobraziť teplotu 69 °F na zariadení s iOS 11.2.1. Ďalej to vyzerá, že ani najnovší iOS 15 nemá v tomto smere žiadny problém. Otázkou je, kde nastala chyba pri iOS 14.6?

“Nie je isté, či ide o úmyselný krok zo strany Apple, aby sa zabránilo vtipom spojeným s číslovkou 69. Zaokrúhlovanie teploty je taktiež viditeľné len priamo v prostredí aplikácie,” píše The Verge. “Widgety na domovskej obrazovke dokážu zobraziť správnu teplotu.” Publikácia ďalej poznamenáva, že napríklad aj aplikácia Dark Sky, ktorú vlastní Apple, nemá problém so zobrazovaním 69 °F.

TIP REDAKCIE
Vieš ako jazdiť na elektrickej kolobežke? TOP 10 pravidiel, ktoré by mal poznať každý!

Pravdepodobne ide o chybu, ktorá môže mať spojitosť s premenou a zaokrúhlovaním. Počasie v iOS totiž vychádza z °C

Všetko nasvedčuje tomu, že ide skôr o chybu než o úmyselný zákrok zo strany spoločnosti. Počasie v prostredí iOS totiž vychádza primárne z °C. Problém tak mohol nastať pri konverzii teploty z °C na °F, konkrétne pri zaokrúhlovaní. Keď si vezmeme o 10 stupňov nižšiu teplotu, čiže 59 °F, tá v prepočte vychádza na 15 °C. 69 °F však vychádza na 20,5555555 °C.

Tak či onak, nová verzia operačného systému už touto chybou netrpí. A navyše, stupnica, ktorej sa týka, sa používa ako hlavný spôsob merania teploty len v jednej krajine, a to Spojených štátoch amerických. Je ale celkom úsmevné, že sa takáto chyba týka práve tej jednej číslovky, s ktorou sa spája nejeden šteklivý vtip.