oneplus

OnePlus reaguje: Obmedzovanie výkonu v aplikáciách si budete môcť vypnúť

Používatelia získajú lepšiu kontrolu nad výkonom svojich smartfónov.

Začiatkom tohto mesiaca vysvitlo, že smartfóny OnePlus 9 a 9 Pro obmedzujú výkon čipsetu pri práci s niektorými aplikáciami, čoho cieľom je dosiahnuť lepšiu výdrž na jedno nabitie.

V rozsiahlej expertíze to odhalil server Anandtech. Zistil, že smartfóny neposkytujú plný výkon desiatkam populárnych aplikácií ako je Facebook, Twitter, Chrome alebo napríklad Instagram.

Testovací štandard Geekbench považuje takúto „optimalizáciu“ za manipuláciu s referenčnými hodnotami, preto smartfóny zo svojej databázy vyradil.

OnePlus, našťastie, počúva spätnú väzbu. Výrobca pre server AndroidPolice potvrdil, že do systému OxygenOS pridá nastavenie, prostredníctvom ktorého budú môcť používatelia optimalizáciu výkonu v aplikáciách vypnúť.

oneplus
OnePlus 9 Pro

OnePlus Nord 2 tiež obmedzuje výkon

Vývojári OnePlus na riešení už pracujú. Podľa slov spoločnosti je cieľom, aby bola funkcia dostupná v jednej z prvých aktualizácií na verziu systému OxygenOS 12. OnePlus zároveň potvrdil, že k istej úrovni obmedzovania výkonu dochádza aj v zariadeniach OnePlus 9R a Nord 2.

Zatiaľ to vyzerá tak, že sa v systéme bude nachádzať jeden univerzálny prepínač, ktorý optimalizáciu vypne plošne, pre všetky aplikácie. Teoreticky by tiež mohlo byť dostupné nastavenie, ktoré škrtenie výkonu odstaví v jednotlivých aplikáciách. Používateľ by si teda sám vybral, ktorým aplikáciám sprístupní plný výkon čipsetu.

OxygenOS 12 by mal nadväzovať na operačný systém Android 12, Google ho v stabilnej verzii vydá na jeseň. Na aktualizáciu si tak ešte budeme musieť nejaký čas počkať.