MMORPG New World od Amazonu ničí grafické karty. Problém sa vzťahuje aj na RTX 3090

Grafické karty vraj niekedy museli spracovať viac ako 9 000 FPS.

Ak sledujete aktuálne dianie na MMORPG scéne, zrejme ste počuli o novej hre od spoločnosti Amazon. Reč je o titule New World, ktorý je zatiaľ dostupný len v uzavretej beta verzii. Nie je žiadnym tajomstvom, že hry v tejto fáze nie sú zrovna bezchybné, no práve to je ten hlavný cieľ. Beta testovanie slúži na odhalenie závažných i drobných chýb, aby ich mohli vývojári ešte pred vydaním plnej verzie odstrániť.

A New World nie je výnimkou. V tomto prípade však ide o viac než závažný problém, nakoľko hra doslova ničí grafické karty. Hráči, ktorí vlastnia RTX 3090, sa sťažujú na neprimerané prehrievanie, pričom v extrémnych prípadoch údajne môže dôjsť aj k odpáleniu celej grafiky, píše server Windows Central.

Problém sa však nevzťahuje len na tento jeden mode. Riziko podľa @JayzTwoCents hrozí aj pri AMD Radeon RX 590, Radeon RX 6800, Radeon RX 6800 XT, Radeon RX 6900 XT a Nvidia GeForce RTX 3080.

TIP REDAKCIE
Američania chcú na Slovensku spraviť poriadok: Toľko hoaxov nestrpia, Facebook reaguje!

Grafické karty niekedy museli spracovať viac ako 9 000 FPS

Čo je príčinou? Hráči sa domnievajú, že v hre nie sú nastavené limity pre snímkovanie, čo znamená, že grafické karty občas spracovávali viac ako 9 000 FPS. Pomáhať pritom nemala ani aktivácia V-Sync či manuálne nastavenie maximálneho limitu snímkovania. Vlastníci špičkových grafických kariet, ako je napríklad RTX 3090, tak nemali inú možnosť, než hranie hry odložiť na neskôr, keď bude problém vyriešený. Predsa len nejde o lacný komponent.

Hra New World má byť bezpečná

Štúdio Amazon Games si našťastie všimlo tohto vážneho nedostatku a pre Windows Central prišlo s potešujúcim prehlásením. Údajne obdržalo niekoľko sťažností ohľadom problému s top-end grafickými kartami, no aj tak tvrdí, že hra New World je bezpečná. Pre istotu však do hry implementuje aktualizáciu, ktorá prinesie maximálny limit pre snímkovanie. Dúfajme, že to bude stačiť.