iphone 12 mini

iPhone 12 je hitom: Za 7 mesiacov sa predalo 100 miliónov zariadení, najúspešnejší bol Pro Max

Najrýchlejšie predávaná séria smartfónov Apple od vydania iPhone 6.

iPhone 12 je bez akýchkoľvek pochýb jedným z najúspešnejších radov smartfónov súčasnosti. Už od počiatku sa tešili vysokým predajom, pričom tempo nezvoľnili ani v nasledujúcich mesiacoch. Teraz, o 7 mesiacov neskôr, analytická spoločnosť Counterpoint Research prichádza s informáciou, že séria prekonala hranicu 100 miliónov predaných modelov. O novinke informuje server NDTV Gadgets.

Tento míľnik sa radu podarilo prekonať ešte v apríli tohto roku. Dosiahol ho o 2 mesiace skôr ako iPhone 11, čo z neho robí najrýchlejšie predávanú sériu smartfónov Apple od vydania legendárneho iPhone 6. Counterpoint Research tento úspech pripisuje predovšetkým implementácii podpory pre 5G siete a OLED displejov aj do lacnejších modelov.

Foto: Apple

Najväčší úspech zožal najdrahší iPhone 12 Pro Max

Najväčší úspech zožal najvýkonnejší variant v podobe iPhone 12 Pro Max. Analytici informujú, že si z celkového množstva predajov pripisuje až 29 %. Jeho predchodca, iPhone 11 Pro Max, si vo svojom čase pripisoval 25 %. Vďaka rekordne rýchlemu tempu predajov bola priemerná predajná cena (ASP) smartfónov Apple na maxime, a to aj napriek tomu, že v krabičke neboli nabíjačky.

TIP REDAKCIE
Markíza Krimi: Čo bude vysielať a kedy presne začína?

Dôvodov pre tento ohromný úspech je však viacero. Jedným z nich je napríklad pandémia COVID-19, ktorá vraj poznačila iPhone 12 menej ako iPhone 11. Užívatelia, ktorí si začiatkom pandémie pre istotu pošetrili svoje staršie zariadenia za účelom ušetrenia peňazí, mali v čase debutu iPhone 12 pozitívne očakávania. Viacerí tak presedlali na nové zariadenia.

Porovnajte si aktuálne ceny modelu iPhone 12 Pro Max u slovenských predajcov