Oppo sprístupňuje novú aktualizáciu: Užívateľom umožní virtuálne rozšírenie RAM

Až do 7 GB.

Spoločnosť Oppo približne pred mesiacom v Singapure sprístupnila svoju novú technológiu rozšírenia pamäte RAM. Po novom poskytuje podobnú možnosť s názvom RAM+ aj na území Blízkeho východu a Afriky. O čo ide?

Ako píše server PhoneArena, táto technológia umožňuje zväčšenie, resp. rozšírenie pamäte RAM v smartfóne, a to tak, že sa časť úložiska či permanentnej pamäte (ROM) premení na virtuálnu RAM, čiže pamäť s priamym prístupom. A ako asi väčšina z vás vie – čím viac RAM, tým rýchlejšie zariadenie.

OPPO Reno5 5G

Oppo umožňuje rozšírenie RAM bez dodatočného hardvéru, vrchná hranica siaha ku 7 GB

Užívatelia majú vďaka tejto technológii možnosť premeniť malú časť úložiska na pamäť RAM, a to bez potreby akéhokoľvek dodatočného hardvéru. Posilní sa výkon a rýchlosť zariadenia, vďaka čomu bude, i keď dočasne, zvládať viac. Dostupné budú tri úrovne rozšírenia, pričom vrchná hranica má dosahovať až 7 GB dodatočnej RAM. A to rozhodne nie je málo.

TIP REDAKCIE
Svet je v šoku: Vynašli vírus, ktorý na smartfóne funguje aj vtedy, keď je vypnutý

Nová technológia prichádza ako súčasť júnovej aktualizácie, a to pre modely z radu Reno5, potom Oppo A94 a Oppo A74. Výrobca po novom prichádza dokonca aj ku nám, na Slovensko, a teda nie je vôbec vylúčené, že sa možnosti rozšírenia pamäte dočkáme aj u nás.