huawei p50

Bude sa Huawei P50 predávať aj v Európe? Prvé informácie!

Huawei v tvrdej konkurencii boj o zákazníkov nevzdáva.

Nový rad smartfónov Huawei P50 by sme mali oficiálne spoznať 29. júla, čiže budúci týždeň. Ani tieto smartfóny nebudú vybavené aplikáciami a službami od Google. To však neznamená, že si nenájdu svojich zákazníkov, aj keď ich počet asi rekordný nebude.

Rad Huawei P50 bude tvorený tromi smartfónmi. Štandardný model doplní verzia Pro a Pro Plus. Dostať by sme mali OLED obrazovky, rýchle nabíjanie, prémiovú konštrukciu alebo fotoaparáty Leica.

Šéf Huawei Richard Yu naznačil, že smartfóny vďaka novým technológiám odštartujú „novú éru“ mobilnej fotografie. Vlajkové smartfóny od Huawei vždy kládli dôraz na fotografické schopnosti, rad P50 tak bude v tejto tradícii pokračovať.

Problémy v dodávateľskom reťazci vychádzajúce zo sankcií americkej vlády predstavenie smartfónov posunuli o niekoľko mesiacov. Stále si nie sme istí, či bude Huawei mobilné novinky predávať aj na medzinárodnom trhu. Obmedzená dostupnosť komponentov môže pôsobisko zariadení zúžiť iba na čínsky trh.

Huawei P50
Takto by mal vyzerať nové smartfóny podľa YouTubera a dizajnéra Waqara Khana

GSMArena však uvádza, že Huawei bude smartfóny P50 predávať aj medzinárodnom trhu. Skutočnosť mal potvrdiť zástupca spoločnosti vo Fínsku. Hoci ide o dobrú správu, počkať si musíme na jednoznačnejšie stanovisko.

TIP REDAKCIE
SpaceX píše históriu: Do vesmíru vynesie doposiaľ najťažší satelit!

Huawei by mohol v Európe, teoreticky, predávať aj 4G, nielen 5G verzie smartfónov P50. Špekuluje sa, že výrobca zariadenia osadí čipsetom Snapdragon 888 v prevedení bez 5G modemu. Kompatibilitu so sieťami 5. generácie zabezpečí procesor Kirin 9000. Ten poznáme z vlajkovej triedy Mate 40 Pro.

Ani otázka operačného systému nie je úplne zodpovedaná. Huawei do smartfónov (a ďalších zariadení) tlačí svoj nový operačný systém HarmonyOS. Určený je pre Čínu, výnimkou sú len hodinky Watch 3 a Watch 3 Pro, ktoré sa s HarmonyOS predávajú aj u nás.

Pokiaľ by Huawei priniesol rad P50 do Európy, HarmonyOS môže nahradiť klasický Android, avšak bez aplikácií a služieb od Google. Smartfóny by tak používateľom poskytli viac-menej rovnaké možnosti ako Mate 40 Pro.