huawei P50

Huawei P50 sa svetu ukáže 29. júla, poháňať ho má aj Snapdragon 888

Verzie s čipom SD 888 nebudú kompatibilné so sieťami 5. generácie.

Vlajkové smartfóny série „P“ zvykol Huawei predstavovať v prvých mesiacoch roka. Tento rok sa tak ale nestalo. Za oneskorením majú stáť problémy v dodávateľskom reťazci súvisiace s obchodnými obmedzeniami americkej vlády.

Vyzerá to ale, že sa Huawei dostal ku všetkým potrebným komponentom. MyFixGuide s odkazom na oficiálny zdroj informuje, že smartfón Huawei P50 bude predstavený 29. júla. Podujatie prebehne na čínskom trhu, prezentácia tak bude primárne cieliť na zákazníkov z Číny.

Či bude smartfón dostupný aj v Európe, môžeme zatiaľ iba hádať. Absencia Google služieb a aplikácií zostáva pre európskych spotrebiteľov prekážkou.

huawei P50
Pozvánka na podujatie koluje po čínskych sociálnych sieťach

Rad P50 má byť tvorený tromi zariadeniami. Štandardný model P50 doplní verzia Pro a Pro Plus. Novinky by nemali zostať nič dlžné svojej fotografickej povesti. Šéf Huawei Richard Yu sa nechal počuť, že v oblasti zobrazovacích technológií prekonali samých seba. Huawei P50 má byť vybavený doteraz nepoznanou zobrazovacou technológiou, ktorou odštartuje „novú éru“ mobilnej fotografie.

TIP REDAKCIE
Rusko je späť v sovietskej ére: V bývalej továrni Renaultu chce vyrábať Moskviče bez airbagov aj ABS

O dostatok vlajkového výkonu sa majú starať dva, nie jeden čipset. Časť smartfónov má poháňať procesor Snapdragon 888, čo je určite dobrou správou. Problémom však je, že Huawei môže použiť iba upravenú 4G verziu čipsetu.

P50 Pro

Kto bude chcieť 5G pripojenie, vybrať si bude môcť verziu s 5G čispetom Kirin 9000. Ich dostupnosť ale môže byť obmedzená. Je možné, že na trhu budú prevažovať verzie s čipsetom od Qualcommu.

Všetky tri smartfóny dostanú do výbavy OLED displeje. P50 si vystačí s uhlopriečkou 6,1/6,2 palca a miernym zakrivením. P50 Pro obdrží 6,6-palcový panel s viditeľnejšie zakrivenými okrajmi. Vrchol v podobe modelu P50 Pro Plus pravdepodobne okúzli až 6,8-palcovým displejom, ktorý má byť zakrivený po všetkých štyroch stranách.

Hovorí sa aj o 66 W nabíjaní batérii a, samozrejme, operačnom systéme Harmony OS. Všetky podrobnosti sa dozvieme už koncom mesiaca, 29. júla.