xiaomi

100 % za 8 minút: Xiaomi chce absolútne zdecimovať svoju konkurenciu

Ako prvý si technológiu môže osvojiť Mi 12 Ultra.

Xiaomi koncom mája demonštrovalo svoju technológiu špičkového 200 W drôtového nabíjania. Jej kapacity v oblasti rýchlosti spoločnosť predstavila na upravenej verzii vlajkovej lode Mi 11 Ultra. Z 0 na 10 % sa smartfón dostal v priebehu 44 sekúnd. Do 50 % to trvalo približne ďalšie 3 minúty. Xiaomi sľubuje, že nabíjanie kompatibilného zariadenia by celkovo malo trvať len 8 minút. Téme sme sa podrobnejšie venovali v samostatnom článku.

Krátko na to sme sa dozvedeli, že nabíjanie pri tak vysokom výkone nie je zadarmo. Nehovoríme však o peniazoch. Po 800 nabíjacích cykloch má kapacita batérie klesnúť až o 20 %. Napríklad 4 000 mAh batéria by tak po približne dvoch rokoch ponúkala takú istú výdrž ako 3 200 mAh batéria. Viac si o dani, ktorú si nová technológia pýta, môžete prečítať tu.

200w nabijanie
Foto: XIaomi

Xiaomi rozbehne výrobu v polovici budúceho roku

To ale Xiaomi neberie ako zábranu. 200 W je jednoducho príliš prelomové číslo, aj napriek všetkým možným rizikám. A preto do toho ide. Podľa novej správy od MyDrivers, na ktorú upozornil server GSMArena, má 200 W nabíjanie od Xiaomi vstúpiť do štádia veľkovýroby do júna 2022. Už budúci rok by tak túto technológiu mohli ponúknuť prvé komerčné zariadenia.

Toto však nebolo vždy v pláne. Keď Xiaomi demonštrovalo rekordnú rýchlosť nabíjania, nebolo špecifikované, či sa vôbec niekedy dopracuje do určitého zariadenia. Išlo skôr o prezentáciu stále expandujúcich schopností firmy. Čerstvá správa však jasne naznačuje, že sa plán zmenil a 200 W nabíjanie na trh skutočne dorazí. Ako prvý by si technológiu mohol osvojiť Mi 12 Ultra, nástupca aktuálnej špičky, Mi 11 Ultra.

TIP REDAKCIE
Doogee S98 Pro: Štýlový odolný smartfón s termokamerou už má svoju cenu!