AKTUÁLNE: Slovensko spúšťa čakáreň na očkovanie aj pre deti od 12 rokov

Slovensko spustilo čakáreň na očkovanie pre všetkých od 12 rokov.

Slovensko práve spustilo možnosť registrovať sa na pridelenie termínu na očkovanie aj pre deti od 12 rokov, informoval Denník N. Rodičia môžu svoje deti prihlásiť na webe vakcinacia.nczisk.sk.

Pre deti je určená vakcína od Pfizer/BioNTech, zvyšné vakcíny zatiaľ nie sú dostupné. Či napríklad vláda schváli použitie Moderny či dokonca Sputnik V je neisté.

To, že môže prísť k zmene pri dostupnosti vakcín naznačuje aj fakt, že spoločnosť Moderna už požiadala Európsku liekovú agentúru o povolenie pre použitie svojej vakcíny pre deti. Pre porovnanie, Pfizer/BioNTech získali od EMA už koncom mája.

Na očkovanie sa môžu hlásiť všetci od 12 rokov.

Ďalšou vakcínou Moderna?

Moderna liekovej agentúre predložila výsledky štúdie, ktorá dokazuje, že ich vakcína má na mladistvých od 12 do 17 rokov rovnaký efekt ako na dospelých. Vytvára rovnaké protilátky a spôsobuje rovnaké vedľajšie účinky ako napríklad bolesť hlavy, miesta vpichu či únavu.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Facebook chce zmeniť názov spoločnosti, vieme, čo je za tým!

Moderna sa tak môže stať druhou vakcínou, ktorú EMA odporučí aj pre použitie na mladistvých. Je dávnejšie známe, že tam výrobcovia nekončia. Pfizer už testuje aj na mladších deťoch. Pochopiteľne, cieľom je vytvorenie vakcíny, ktorá by bola vhodná pre všetky vekové kategórie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať