Pfizer-BioNTech finišuje vakcínu pre 12-15 ročné deti. Očkovať chce aj deti od 6 mesiacov

Spoločnosti Pfizer a BioNTech finišujú s prípravami vakcíny pre mladšie deti.

BioNTech vo štvrtok oznámil, že očakáva, že vakcína proti COVID-19, ktorú vyvíja so spoločnosťou Pfizer pre deti od 12 do 15 rokov má byťpripravená už v júni. Očkovať s ňou chcel začať v Európe.

Generálny riaditeľ spoločnosti, Ugur Sahin pre server Der Spiegel weekly povedal, že sú „v poslednej fáze“ príprav na zaslanie žiadosti o registráciu. Vyhodnotenie dát v priemere trvá „štyri až šesť týždňov,“ dodal.

Očkovanie detí mnohí považujú za ďalší dôležitý krok pre získanie kolektívnej imunity a ukončenie pandémie. Očkovanie detí považujú odborníci za dôležité hlavne pred príchodom nového školského roka. Rodičom by zaočkované deti uľahčili rodinný život, keďže by mohli bez strachu chodiť do školy a rodičia by ich doma nemuseli doučovať.

Pfizer
Očkovanie neminie ani najmenšie deti.

Pfizer: Očkovať chceme aj deti od 6 mesiacov

BioNTech/Pfizer už o registráciu požiadal aj v USA, budúcu stredu tak má spraviť aj v Európskej liekovej agentúre EMA. Predbežné výsledky ukazujú výnimočne pozitívne výsledky. Zaočkované deti vo veku od 12 do 15 rokov vykázali 100 % imunitu voči COVID-19.

TIP REDAKCIE
Už ani v jednom balení: Apple odstraňuje slúchadlá z krabičky aj v poslednej krajine

Obe spoločnosti zároveň pracujú na očkovaní pre deti od 6 mesiacov vyššie. „V júli budeme mať predbežné výsledky vo vekovej skupine od 5 do 12 rokov a v septembri ešte pred mladšie deti,“ povedal Sahin. „Prebiehajúce testy sú veľmi pozitívne,“ dodal.

Total
19
Zdieľaní
Total
19
Zdieľať