smart klavesnica trio 500

Samsung Trio 500: Smart klávesnica prichádza na Slovensko, stojí 45 eur

Kompaktná a ľahká prenosná klávesnica.

O novej Smart klávesnici Trio 500 sme prvýkrát počuli ešte v apríli, kedy sa objavila v oficiálnom e-shope výrobcu Samsung. Chýbali nám však informácie o dostupnosti a maloobchodnej cene, ktoré sa dozvedáme až teraz.

Smart klávesnica Trio 500 je na slovenskom trhu dostupná od mája, a to v bielej a čiernej farbe za odporúčanú cenu 44,90 eur. Tenká a ľahká klávesnica sa podľa výrobcu pohodlne zmestí do tašky.

Určená je najmä pre tých tých používateľov, ktorí sa vzdelávajú a pracujú mimo pohodlia kancelárie alebo domácnosti, napríklad niekde na cestách. Klávesnicu môžu pripojiť k viacerým zariadeniam súčasne, efektívny multitasking zase podporia užitočné klávesové skratky.

smart klavesnica trio 500
Foto: Samsung

Smart klávesnicu Trio 500 stačí zapnúť a podržať tlačidlo Bluetooth. Na displeji zariadenia sa objaví oznámenie, že sa klávesnica chce pripojiť, a keď pripojenie stlačením tlačidla odsúhlasíte, ostáva už len na klávesnici zadať šesťmiestny kód, ktorý sa tiež zobrazí na displeji. To je všetko.

Klávesnicu je možné cez Bluetooth pripojiť až k trom rôznym mobilným zariadeniam súčasne a prepínať medzi nimi jednoduchým stlačením tlačidla, čo výrazne uľahčuje multitasking všetkého druhu. Predstavte si, že si na notebooku robíte poznámky a k tomu potrebujete rýchlo odpovedať na správu na smartfóne. Stačí prepnúť a môžete písať.

TIP REDAKCIE
Neznášajú Teslu? Idioti škodia elektromobilom, takáto podlosť sa často nevidí
smart klavesnica trio 500
Foto: Samsung

Na každom zariadení si môžete vybrať až tri aplikácie, z ktorých každú z nich viete spustiť stlačením jedného z troch programovateľných tlačidiel na klávesnici Trio 500. Na každom zariadení môžete nastaviť inú kombináciu tlačidiel, a tak mať obľúbené aplikácie vždy pri ruke. Táto tzv. Hot Key funkcia je podporovaná na zariadeniach s rozhraním OneUI 3.1 a aktualizáciou z marca 2021 alebo novšou.

dex
Foto: Samsung

Smart klávesnica Trio 500 si prirodzene najlepšie porozumie s desktopovým režimom DeX, teda softvérovou platformou, vďaka ktorej sa mobilné zariadenia premenia na plnohodnotný počítač. Opäť stačí na klávesnici stlačiť jediné tlačidlo, ktoré režim DeX aktivuje.

Klávesnicu napájajú alkalické batérie typu AAA. Váži 413 gramov a meria 280,4 × 127,4 × 15,4 milimetra. Pripojenie k zariadeniam zabezpečuje štandard Bluetooth 5.0. Ďalšie podrobnosti nájdete TU, na webe Samsung.