dex

Samsung má novú bezdrôtovú klávesnicu navrhnutú pre režim DeX

Cenu by sme sa mali dozvedieť o pár dní.

Samsung v tichosti zaradil do svojho e-shopu nové príslušenstvo, ktoré môže byť zaujímavé pre tých používateľov Galaxy zariadení, ktorí často pracujú s desktopovým režimom DeX. Bezdrôtová klávesnica nesie označenie Smart Keyboard Trio 500.

Klávesnica Smart Keyboard Trio 500 sa podobá na klávesnicu Magic Keyboard od Apple. Obsahuje prispôsobené tlačidlo pre aktiváciu režimu DeX na kompatibilných zariadeniach Samsung, ako aj ďalšie tri tlačidlá pre rýchly prístup k obľúbeným aplikáciám.

dex
Foto: Samsung

Klávesnicu je možné pripojiť až k trom zariadeniam súčasne a prepínať medzi nimi pomocou klávesových skratiek. O napájanie sa stará klasická AAA batéria. Vyzerá to teda, že sa klávesnica nebude dať nabíjať prostredníctvom USB-C rozhrania alebo iným spôsobom.

dex
Foto: Samsung

Plnú funkcionalitu klávesnica zabezpečí len tým používateľom, ktorí využívajú smartfóny a tablety Samsung s najnovšou verziou systému One UI 3.1. V opačnom prípade nebudú fungovať skratky pre rýchle otvorenie často využívaných aplikácií.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Slovák kvôli tejto SMS prišiel o 400 €. POZOR na toto číslo!

Hoci (pre niekoho) praktické príslušenstvo už svieti na webe Samsung, o maloobchodnej cene a dátume dostupnosti nevieme nič. Výrobca si ale na 28. apríla naplánoval podujatie Unpacked, na ktorom „predstaví najvýkonnejšie Galaxy zariadenie“.

Malo by ísť o notebook s ARM procesorom, popri ktorom by mohol Samsung bližšie odprezentovať aj uvedenú bezdrôtovú klávesnicu.

Aktuálna cena modelu Samsung Galaxy S21 Ultra 5G

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať