android 12

Samsung Galaxy S21 Ultra má problém: Užívatelia sa sťažujú na rýchlejšie vybíjanie batérie, keď majú smartfón vo vrecku

Sťažnosti sa kopia už niekoľko mesiacov?

Špičková vlajková loď od spoločnosti Samsung, Galaxy S21 Ultra, trpí pomerne kurióznym problémom. Poniektorí užívatelia sa sťažujú na rýchlejšie vybíjanie batérie, a to predovšetkým vtedy, keď smartfón nepoužívajú a majú ho len tak uložený vo vrecku.

Kde je chyba? Podľa všetkého v aplikácii fotoaparátu. Ako píše server SamMobile, keď má užívateľ telefón uložený vo vrecku a niekam kráča, aplikácia fotoaparátu môže tento pohyb zaznamenať a následne zariadenie zobudiť.

Percento batérie, ktoré telefón kvôli tejto chybe stráca, sa naprieč zaznamenanými prípadmi značne odlišuje. Zatiaľ čo poniektorí hlásia doslova zanedbateľné straty, iní vraj v priebehu 7 hodín prišli až o 21 % batérie, pričom reálne na telefóne za ten čas strávili len 15 minút. Čo situáciu ešte väčšmi zhoršuje, je fakt, že príčinu tejto nadmernej spotreby energie dokážu odhaliť len pokročilé aplikácie zamerané na sledovanie batérie. Údaje, ktoré ponúka natívna aplikácia Androidu, vám v tomto prípade veľmi nepomôžu.

TIP REDAKCIE
AirPods Pro mali chlapcovi roztrhnúť ušný bubienok: Apple čelí vážnemu obvineniu a ide pred súd

Zatiaľ bez opravy

Je pozoruhodné, že Samsung túto chybu zatiaľ neopravil, nakoľko sťažnosti na ňu trvajú už niekoľko mesiacov a navyše ich vôbec nie je málo. Taktiež to vyzerá, že Galaxy S21 Ultra je jediný model, ktorý ňou trpí. Síce sa kvôli aplikácii fotoaparátu budí napríklad aj Galaxy Note 20 Ultra, no pri ňom užívatelia nezaznamenali žiadne viditeľné straty energie.

Žiaľ, efektívne riešenie pre užívateľov vlajkového modelu, ktorých táto chyba postihuje, zatiaľ neexistuje, a to aj napriek tomu, že Samsung v priebehu posledných mesiacov vydal viac než jednu bezpečnostnú či opravnú aktualizáciu. Veríme však, že sa to čoskoro zmení.