Smartfóny Samsung Galaxy S22 budú o čosi menšie, LTPO vrstvu vraj dostane len najvýkonnejší model

Zmena sa týka dvoch lacnejších modelov, Galaxy S22 Ultra si ponechá starú veľkosť.

Samsung v januári tohto roku predstavil trojicu smartfónov, resp. vlajkových lodí, ktoré okamžite oslovili obrovský počet zákazníkov. Smartfóny sa totiž v porovnaní s predošlou generáciou pýšili novým, na pohľad príjemnejším dizajnom a taktiež nižšou cenou, čo zrejme malo na úspechu novej série najväčšiu váhu.

Samozrejme, asi ani netreba hovoriť, že všetky tri kúsky sú nabité tými najšpičkovejšími technológiami, ktoré sú obmedzené podľa toho, do ktorého modelu investujete. Najviac obmedzenú ponuku má štandardný Galaxy S21. Aj napriek tomu ale ide o skvelý smartfón, ktorý nemá problém sadnúť ani náročnejším užívateľom. Naopak, tí, ktorí chcú to najlepšie z najlepšieho, urobia lepšie, ak sa obrátia na model Galaxy S21 Ultra.

Nie sú to však len špecifikácie, v čom sa smartfóny odlišujú. Rozdiel si možno všminúť predovšetkým na veľkosti jednotlivých zariadení. Spomenutý základný model meria 6,2″, Galaxy S21+ meria 6,7″ a najvýkonnejší S21 Ultra meria až 6,8″. Pochopiteľne, aj veľkosť tela hrá pri výbere toho správneho smartfónu významnú úlohu. Tým, ktorí majú menšie ruky, sa jednoducho bude pracovať s veľkým smartfónom o čosi horšie. To isté platí aj naopak.

Rad Galaxy S21

Tradičnej formy smartfónu sa tento rok už zrejme nedočkáme, nakoľko Galaxy Note pravdepodobne nahradia skladacie smartfóny v podobe Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3. To znamená, že najbližšími “bežnými” smartfónmi sú opäť Galaxy S, konkrétne modely z radu Galaxy S22.

Samsung zmenší dva lacnejšie modely, najvýkonnejší si ponechá pôvodnú veľkosť

Tie nespomíname len tak náhodou. Ako píše SamMobile, po novom unikli informácie ohľadom veľkostí displejov, ktoré budú implementované do nadchádzajúcich vlajkových lodí. Pre niektorých je to dobrá správa, pre niektorých naopak. Podľa všetkého budú modely Galaxy S22 v porovnaní s aktuálnou generáciou menšie. Avšak vôbec nie oveľa.

TIP REDAKCIE
RTX 4000: Nová generácia grafík príde skôr. V prvých PC sa môžu objaviť už v júli

Taktiež zreba poznamenať, že zmena sa týka len základného a prostredného modelu. Galaxy S22 Ultra ostane rovnako veľký ako aktuálny model. Prvé dva sa však dočkajú mierneho zmenšenia – Galaxy S22 má dostať 6,1-palcový displej (namiesto 6,2), Galaxy S22+ zase 6,5/6,6-palcový displej (namiesto 6,7). Ďalší zdroj uvádza trochu odlišné rozmery, a to 6,06″ pre Galaxy S22, 6,55″ pre Galaxy S22+ a 6,81″ pre Galaxy S22 Ultra.

LTPO vraj dostane len Galaxy S22 Ultra

Obidva zdroje sa však v jednej veci zhodujú, a to v tom, že Galaxy S22 Ultra bude jediným modelom z trojice, ktorý k OLED displeju dostane aj vrstvu LTPO, vďaka ktorej je smartfón schopný prispôsobiť obnovovaciu frekvenciu displeja práve zobrazenému obsahu, čím dokáže šetriť batériu.

Ďalšie informácie ohľadom displejov nadchádzajúceho radu či špecifikácií zatiaľ nepoznáme. Taktiež treba zdôrazniť, že rad Galaxy S22 je od nás stále veľmi ďaleko, preto sa toho môže ešte mnoho zmeniť.

Aktuálna cena modelu Samsung Galaxy S21 Ultra 5G