redbull video

Red Bull natočil epické video. S Formulou 1 jazdil naprieč Českom a Slovenskom

Jazda, aká tu ešte nebola, hovorí Red Bull.

Čo majú spoločné Karlov most, Bratislavský hrad, Tatry, monopost BR7, Rytmus, David Coulthard a akrobatický pilot Martin Šonka? Všetci sa stretli v jednom úžasnom videu, ktoré na Slovensku a v Českej republike v priebehu apríla nakrútila spoločnosť Red Bull.

Video alebo presnejšie film, nesie trefný názov From Castle To Castle (Od hradu k hradu). Red Bull so svojím pretekárskym špeciálom v posledných rokoch navštívil niekoľko zaujímavých miest sveta a tentokrát sa rozhodol pozrieť aj do Česka a na Slovensko.

red bull
Ranná jazda vyľudnenou Prahou. Foto: Jan Kasl/redbull.com

Trinásťnásobný víťaz veľkých cien F1 David Coulthard započal epickú jazdu v monoposte z roku 2011 na Pražskom hrade. Pokračoval cez Karlov most a moravské vinice až do Tatier, kde sa v rýchlosti 200 kilometrov za hodinu stretol s akrobatickým lietadlom pilotovaným Martinom Šonkom.

Aj keď ide asi o najlepšiu pasáž z celého videa, popri ultimátnej akrobacii zostal Davidovi čas aj na návštevu Pribiliny z prelomu 19. a 20. storočia. Jazdu po ikonických miestach oboch krajín ukončil na Bratislavskom hrade.

TIP REDAKCIE
Mars v tých najprecíznejších detailoch: Tieto nádherné 8K zábery musíte vidieť!

Mať nad sebou lietadlo, ktoré letí iba pár metrov nad tvojou hlavou, je niečo naozaj výnimočné. Je to príležitosť, akú dostaneš iba raz za život,“ cituje web RedBull pilota F1 Davida Coultharda.

Red Bull
Monopost RB7 tímu Red Bull Racing Honda na ceste zo Štrbského Plesa. Foto: Dan Vojtech/redbull.com

Okrem Davida Coultharda a Martina Šonku si vo filme From Castle To Castle zahrali česká biatlonistka Markéta Davidová, motocyklový pretekár Števo Svitko alebo raper Rytmus, ktorý si myslel, že je najrýchlejší raper v Bratislave.

Uvedený film si môžete pozrieť nižšie. Ak vás zaujímajú ďalšie detaily, určite navštívte web Red Bull (TU), kde okrem iného nájdete aj video, ktoré vám ukáže, ako sa celý projekt nakrúcal.

Titulná fotografia: Jan Kasl, redbull.com