Microsoft sa vybláznil: Toto majú byť oficiálne tapety pre Windows 11!

Čo na ne poviete?

Po niekoľkých rokoch je čas na poriadny upgrade. Práve to si zrejme teraz hovorí Microsoft, spoločnosť, ktorá nám podľa všetkého už 24. júna ukáže novú generáciu operačného systému Windows – Windows 11. Ako už býva zvykom, nová verzia so sebou prinesie niekoľko nielen technických úprav, ale aj dizajnových vylepšení, ktoré, ako naznačuje nedávny únik, budú viac než razantné.

Ako píše server The Verge, únik ukazuje nové (resp. plánované) používateľské rozhranie, ktoré esteticky obohacuje niečo, čo vyzerá ako štandardné pozadie pre Windows 11. Celkovo je však oficiálnych pozadí pre novú verziu operačného systému oveľa viac. A musíme uznať, všetky vyzerajú priam famózne. Veď sa presvedčte sami.

Microsoft odviedol skvelú prácu: Pozadia pre Windows 11 sú skutočne niečo

Štandardné pozadie sa od toho aktuálneho, ktoré jasne vyobrazuje logo Windows, rázne odlišuje. V tomto prípade sa žiadneho loga či iného priameho odkazu na spoločnosť zrejme nedočkáme. Namiesto toho sa budeme pozerať na veľmi zaujímavý, doslova neidentifikovateľný, no o to atraktívnejší tvar, ktorý bude dostupný v dvoch verziách – v tmavom a svetlom režime.

Dostupné pozadia sú rozdelené do niekoľkých albumov. K dispozícii budú aj pozadia vyobrazujúce akýsi svetelný orb, a to hneď v štyroch farbách, z ktorých každá má čosi do seba. No to stále nie je všetko. Microsoft myslel aj na milovníkov abstraktného umenia či slnečných údolí. Inými slovami, každý by si mal v predinštalovanej ponuke prísť na svoje.

Nakoľko ale Windows 11 zatiaľ nebol oficiálne predstavený, nie je isté, či sa tieto pozadia aj skutočne dopracujú do finálnej, čiže plnej verzie nového operačného systému. Kochať sa nám však nateraz nikto nezakazuje.