windows 11

Windows 11? Microsoft naznačuje názov novej verzie operačného systému

Dôkazov pribúda.

Spoločnosť Microsoft oficiálne predstaví aktualizovaný operačný systém Windows 24. júna. Prejsť má zásadnejšími zmenami, v rámci ktorých získa nové funkcie a taktiež modernizovaný vzhľad. Otázkou zostáva, ako sa bude vynovený Windows nazývať.

Už skôr sa špekulovalo, že Microsoft predstaví novú verziu svojho systému pod označením Windows 11. Túto skutočnosť doteraz nikto nepotvrdil. Indície, ktoré softvérová firma verejnosti postupne servíruje, však napovedajú, že Windows 10 zrejme naozaj nahradí Windows 11.

Šéf Microsoftu Satya Nadella v prvom rade hovoril o „novej generácii systému Windows“. Na konferencii pre vývojárov Microsoft Build prezradil, že systém dostane „jednu z najvýznamnejších aktualizácií za posledné desaťročie“. To už by samé o sebe stálo za to, aby dostal Windows vyššie číselné označenie.

Ďalšou indíciou je čas konania udalosti, počas ktorej Microsoft nový Windows predstaví. Spoločnosť ju naplánovala na 24. júna na 11. hodinu východného času. V našich končinách vtedy odbije 17. hodina.

TIP REDAKCIE
Nemecko rozkazuje celej EÚ: Nepáči sa mu aplikácia Telegram, chce ju úplne zakázať

Číslo 11 pripomína aj tieň ikony operačného systému, ktorá figuruje na oficiálnej pozvánke na udalosť. Microsoft teraz zverejnil na YouTube video s relaxačnou hudbou, ktoré je dlhé presne 11 minút, upozorňuje The Verge. Hudbu, ak sa tak dá vôbec nazvať, Microsoft zložil z úvodných zvukov systémov Windows 95, XP a 7 a spomalil ju o 4000 percent.

Ak sa predstavenia novej verzie operačného systému Windows neviete dočkať a ste kvôli tomu rozrušení, uvedené video vám má pomôcť upokojiť sa. Aspoň tak nejak si to podľa popisu pri videu predstavuje Microsoft. Na poctivú meditáciu asi stačiť nebude, no aspoň sme získali ďalší kúsok do skladačky menom Windows 11(?).

Video si môžete pozrieť alebo skôr vypočuť na tejto adrese.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať