LG včera oficiálne prestalo vyrábať smartfóny. Priemysel definitívne opustí v auguste

Odchod spoločnosti rezonoval naprieč celým priemyslom.

Špekulovalo sa o tom dlho. LG začiatkom roka oficiálne potvrdilo správu o tom, že končí v smartfónovom priemysle. Dôvody na odchod boli a sú jasné. Nízke predaje, nízke zisky, vysoká strata.

Dá sa povedať, že túto správu skôr či neskôr čakal každý, no aj tak rezonovala naprieč celým priemyslom. Výrobca totiž aj napriek tomu, že si na trhu pripisoval veľmi nízky podiel, výrazne ovplyvnil smer vývoja smartfónov. Ako prvý prišiel s niekoľkými šikovnými funkciami či možnosťami, ktoré aj dnes používa široká škála konkurenčných výrobcov. Ako jeden z mnoha príkladov poslúži napríklad širokouhlý fotoaparát.

Podľa publikácie Asiae.co.kr, upozorňuje Android Authority, LG včera učinilo ďalší významný krok k naplneniu svojho rozhodnutia – oficiálne odstavilo výrobu smartfónov. Znamená to, že všetky nerozbalené LG smartfóny, ktoré sú aktuálne dostupné v obchodoch, sú posledné nové LG smartfóny, ktoré máte možnosť vidieť.

TIP REDAKCIE
Šifrovanie komunikácie v aplikáciách Messenger a Instagram sa odkladá
Zdroj: Android Authority

LG sa bude zbavovať zásob. Čakajú nás slušné zľavy?

Samozrejme, niektoré nerozbalené smartfóny sú aj v skladoch spoločnosti, čo znamená, že ešte zopárkrát doplní pulty obchodov. Záver je však stále rovnaký – žiadne nové telefóny nebudú.

Je možné, že aby sa spoločnosť čo najrýchlejšie (a s aspoň nejakým ziskom) zbavila prebytočných zásob, zvyšné smartfóny ponúkne pri slušnej zľave. Tieto zľavy by isto využili mnohí, nakoľko LG aj napriek tomu, že v tejto oblasti končí, bude aj naďalej poskytovať aktualizácie. Modely LG V60 a LG Velvet majú aktualizácie získavať až do roku 2023.

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať