LG V60 ThinQ predstavený: Väčší displej aj batéria, 5G pripojenie a 8K video

Dual Screen k tomu.

2
lg V60 thinQ
Zdroj: LG

Svoju tohtoročnú vlajkovú loď už predstavil aj juhokórejský výrobca LG. Nazýva sa V60 ThinQ a oproti predchádzajúcej generácii prináša vylepšenia v každej dôležitej oblasti.

LG V60 ThinQ je vybavený ešte väčším, až 6,8-palcovým OLED displejom s pomerom strán 20:9 a rozlíšením 2460 x 1080 pixelov (HDR10+, DCI-P3 100 %). Tenké okraje obrazovky narúša len malý zárez v hornej časti, kde sídli 10 Mpx selfie kamera. Súčasťou obrazovky je tiež snímač odtlačkov prstov.

Konštrukcia zariadenia je inak vyrobená z hliníka vyššej triedy, ktorú z oboch strán prekrýva sklo Gorilla Glass. Na zadnej strane sa okrem loga výrobcu nachádza horizontálne uložený modul pre fotoaparáty.

Výrobca obišiel trend fotoaparátov umiestnených v ľavom hornom rohu konštrukcie, ku ktorému sa priklonil takmer každý výrobca.

lg v60 thinQ
Zdroj: LG

Hlavný fotoaparát je tvorený snímačom obrazu s veľkosťou 1/1.72″, 64 Mpx rozlíšením a objektívom so svetelnosťou f/1.8. Dopĺňa ho 13 Mpx 1/3.4″ senzor so širokouhlým objektívom (117˚ zorné pole) a svetelnosťou f/1.9.

Objektív s optickým priblížením výrobca vynechal. Prítomný je však 0,3 Mpx TOF 3D senzor pre zaznamenávanie hĺbky ostrosti. Smartfón dokáže natočiť aj 8K video, ktoré je doplnené novou funkciou Voice Bokeh. Počas natáčania zvýrazní hlas ústrednej osoby a minimalizuje šum na pozadí.

LG preto použil 4 citlivé mikrofóny, ktoré sú rozmiestnené tak, aby snímali zvuk z rôznych smerov. 3D Sound Engine zároveň vylepšuje prehrávanie zvukov. V konštrukcii sa nachádza aj 3,5 mm audio rozhranie a nechýba 32-bitový Quad DAC prevodník.

lg v60 thinQ
Zdroj: LG

Zariadenie poháňa čipset Snapdragon 865 s 5G modemom X55, 8 GB operačnou pamäťou a 128 GB úložiskom. Slot pre microSD kartu znesie až 2 TB médium. Objemné 8K videá teda bude kam ukladať.

Samozrejmosťou je tiež operačný systém Android 10 alebo štedrá 5000 mAh batéria s rýchlym nabíjaním. Na polovicu kapacity sa nabije za 30 minút. Klasikou LG je zvýšená odolnosť, ktorá spĺňa požiadavky noriem MIL-STD-810G a IP68. Smartfón budete vo vrecku nohavíc cítiť, váži totižto 214 gramov.

lg v60 thinQ
Zdroj: LG

LG sa zatiaľ nevezie na módnej vlne skladacích zariadení s ohybnou obrazovkou. Zostáva verný príslušenstvu Dual Screen, ktoré má teraz rovnako veľký 6,8-palcový OLED displej. K smartfónu sa pripája podobne ako flip kryt a slúži pre rozšírenie funkcionality.

Dve obrazovky sa dajú využiť pri hraní hier, multitaskingu, pri používaní kancelárskych aplikácií a tak podobne. Dual Screen modul má na zadnej strane ešte malý 2,1-palcový displej, ktorý dobre poslúži pri zobrazovaní upozornení a kľúčových informácií.

LG V60 ThinQ zatiaľ nedostal oficiálnu európsku maloobchodnú cenu. Predpokladáme, že sa bude pohybovať v obvyklých vlajkových medziach, teda niekde okolo 1000 €, možno o niečo menej.