lg velvet

LG Velvet OFICIÁLNE: 6,8″ OLED displej, 8 GB RAM a 48 Mpx foťák

Do sveta by sa mal dostať v priebehu nasledujúcich týždňov. V tomto kontexte sa s nami však spoločnosť zatiaľ nepodelila o žiadne bližšie detaily.

Spoločnosť LG dnes oficiálne predstavila svoj nový smartfón strednej triedy, menovite LG Velvet. Ponúka veľmi slušné špecifikácie, čo sa prejavuje aj na predajnej cene, informoval server Android Central.

Prednú stranu LG Velvet pokrýva 6,8-palcový OLED displej s FHD+ rozlíšením a pomerom strán 20,5:9. Malú časť si zaberá kvapkový výrez so 16 Mpx selfie fotoaparátom. V displeji je taktiež zabudovaný snímač odtlačkov prstov.

lg velvet ofiko 2

5G konektivita, 8 GB RAM a 4 300 mAh batéria

Interiér obsahuje čipset Snapdragon 765 vyrobený 7 nm procesom a podporujúci 5G siete. Kooperuje s 8 GB operačnou pamäťou RAM a 128 GB UFS 2.1 úložiskom. Hardvérové špecifikácie dopĺňa 4 300 mAh batéria s podporou rýchleho klasického i bezdrôtového nabíjania.

3 foťáky, podpora pre stylus a výstup pre slúchadlá

Zadná strana ponúka trojicu fotoaparátov pozostávajúcu zo 48 Mpx hlavného, 8 Mpx širokouhlého a 5 Mpx hĺbkového snímača.

V súvislosti so špecifikáciami ďalej spomenieme podporu pre stylus, certifikáciu IP68 a prítomnosť 3,5 mm výstupu pre slúchadlá. Po softvérovej stránke je zariadenie poháňané operačným systémom Android 10.

Cena nie je nízka

Ako sme vás informovali dnes ráno, telefón je nacenený na 899 800 juhokórejských wonov, čo vychádza na približne 680 eur. Táto cena však s najväčšou pravdepodobnosťou neobsahuje daň, čo znamená, že výsledná suma na našom trhu môže presahovať 800 eur.

Zariadenie prichádza v prevedeniach Illusion Sunset, Aurora Gray, Aurora Green a Aurora White. Do sveta by sa malo dostať v priebehu nasledujúcich týždňov. V tomto kontexte sa s nami však spoločnosť zatiaľ nepodelila o žiadne bližšie detaily.

Total
1
Zdieľaní