apple watch

Silné slová Apple: Naše Apple Watch majú 10-ročný náskok pred konkurenciou

Úspech pripisuje trom hlavným faktorom.

Neil Cybart, analytik spoločnosti Apple, vyslovil veľmi silné slová. Tvrdí, že v oblasti nositeľných zariadení, resp. inteligentných hodiniek, je spoločnosť o dekádu pred konkurenciou. Za tento masívny náskok vďačí dôrazu na vývoj vlastných čipov či ponuku toho najlepšieho užívateľského rozhrania. O novinke informuje server iPhone Hacks.

Analytik s týmto prehlásením prichádza 6 rokov od vydania úplne prvého modelu Apple Watch. Na trhu sa vraj aktuálne nenachádza žiadny produkt, ktorý by bol pre hodinky bojaschopnou konkurenciou.

Apple Watch
Foto: John Ong/Flickr

Apple Watch: 3 hlavné faktory úspechu

Obrovský úspech a popularitu hodiniek pripisuje trom hlavným dôvodom, a to vlastnému čipu, ktorý má byť 4 až 5 rokov pred konkurenciou, procesu vývoja založenom predovšetkým na dizajne, čo pridáva k náskoku ďalšie tri roky, a širokému ekosystému, ktorý pridáva posledné dva chýbajúce roky. Keď si dáme všetky dôvody dokopy, skutočne získame 10-ročný náskok.

TIP REDAKCIE
Legendárny Black Mirror sa vracia! Netflix vraj chystá 6. sériu obľúbeného seriálu

Cybart pokračoval predpokladom, že Apple je na ceste k ďalšiemu významnému míľniku, a to k 100 miliónom predaných nositeľných zariadení. Tento cieľ rozhodne nie je nedosiahnuteľný. Apple Watch si pripisuje až jednu tretinu trhu, a to aj napriek tomu, že sú kompatibilné výhradne s iPhonmi.

Pri vyzdvihovaní kvalít hodiniek Apple Watch si analytik nemohol odpustiť ani uštipačnú poznámku na konkurenciu, konkrétne Google a jeho Wear OS. Tvrdí, že gigant “nemá ani dostatočne schopný operačný systém na to, aby dokázal poháňať inteligentné hodinky”.

Aktuálna cena smart hodiniek Apple Watch Series 6