btc buffett

Miliardár Warren Buffett: Bitcoin je katastrofa, kryptomenám nikdy nebudem dôverovať!

Warren Buffet je azda najznámejší investor na svete. Svoje peniaze zarobil rozumným investovaním takmer počas celého svojho života.

Warren Buffet je azda najznámejší investor na svete. Svoje peniaze zarobil rozumným investovaním takmer počas celého svojho života. Jeho skúsenosti obdivujú aj iní miliardári, ako napríklad Bill Gates. Novinku na trhu, kryptomeny, však v obľube nemá. Čo za tým stojí?

Pán Buffett by sa dal opísať aj ako anti-technologický človek. Tvrdí, že počas svojho života odoslal len jeden e-mail a podobne negatívny postoj má aj ku kryptomenám.

Všetky sa takmer určite skončia zle

Kryptomeny sú vo svete relatívne novou vecou. Je pravda, že najstarší Bitcoin bude čoskoro oslavovať už 10 rokov, no aj napriek tomu sú podľa multimiliardára nebezpečné a nedôveruje im. Jeho investičná spoločnosť Berkshire Hathaway podľa jeho vlastných slov kryptomenu nevlastní a ani ju vlastniť nebude. Vraj má sem tam problémy pri obchodoch, ktorým dobre rozumie a nie to ešte s tak čerstvou technológiou.

Kryptomeny sú momentálne jednou z najpopulárnejších tém. Taký Bitcoin, Ethereum, Litecoin či Ripple vlastnia tisíce ľudí, ktorí sa snažia využiť ich rýchleho rastu. Úspech predpovedá aj spoluzakladateľ PayPalu, Peter Thiel, ktorý do kryptomeny nedávno investoval milióny dolárov.

Či to majú virtuálne meny spočítané ukáže len čas. Zatiaľ to tak v žiadnom prípade nevyzerá.

Total
3
Zdieľaní