ipad mini

iPad Mini od Apple dostane USB-C konektor, poženie ho čipset A14 Bionic

Tenšie rámiky, väčší displej.

O novej generácii malej verzie populárnych tabletov od Apple sa toho už popísalo mnoho, doteraz však iPad Mini oficiálne predstavený nebol. Zmeniť by sa to malo niekedy v druhej polovici tohto roka.

iPad Mini bol v poslednej verzii predstavený ešte v marci 2019. Vtedy sa spoliehal na výkon čipsetu Apple A12, 7,9-palcovú obrazovku a klasický dizajn s tlačidlom TouchID umiestneným v spodnom okraji pod displejom.

iPad Mini 6, model roku 2021, na tom bude prirodzene inak. Doteraz známe podrobnosti a prvé vizualizácie zverejnil prostredníctvom stránky FrontPageTech známy informátor a YouTuber Jon Prosser. Ide o osobu, ktorá odhalila novinky vtedy ešte neprestaveného OS Android 12 alebo dizajn blížiacich sa smartfónov Pixel 6 a 6 Pro.

ipad mini
Foto: FrontPageTech/Jon Prosser

Ak sa Jon Prosser nemýli, iPad Mini bude vyzerať ako scvrknutá verzia modelu iPad Air. Okrúhle tlačidlo Domov so snímačom TouchID z tabletu zmizne. Priestor dostane väčší displej so štíhlejšími rámikmi. Celkové rozmery zariadenia (206,3 x 137,8 x 6,1 mm) ale zostanú takmer totožné s aktuálnym modelom, ak si odmyslíme nejaké tie dva-tri milimetre.

ipad mini 6
Foto: FrontPageTech/Jon Prosser

Bočné hrany konštrukcie budú rovnako ploché ako v prípade modelu iPad Air. Snímač odtlačkov prstov sa presunie do podlhovastého On/Off tlačidla v ráme zariadenia. Výrazného vylepšenia by sa mali dočkať reproduktory.

TIP REDAKCIE
Google v Rusku čelí vyše 200 miliónovej pokute, údajne nevymazal "nelegálny" obsah
ipad mini
Foto: FrontPageTech/Jon Prosser

Výrobca sa okrem toho zbaví konektora Lightning a nahradí ho dobre známym USB-C portom. O dostatok výkonu sa postará čipset Apple A14 s 5G konektivitou. Kreatívne duše sa môžu tešiť sa podporu dotykového pera Apple Pencil. Apple by mal spolu s tabletom uviesť novšiu a kompaktnejšiu verziu tohto príslušenstva.

ipad mini
Foto: FrontPageTech/Jon Prosser

V závere Jon Prosser dodáva, že iPad Mini príde na pulty predajní v striebornej, čiernej a zlatej farbe. Tablety iPad od Apple patria medzi vôbec najpopulárnejšie a Mini verzia by výnimkou byť nemala. Výkon a ekosystém Apple zabalený v menšom, skladnejšom a prenosnejšom formáte si miesto na trhu s tabletmi istotne nájde.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať