pixel 6 pro

Pixel 6 Pro: Dizajn potvrdzuje ďalší zdroj, známe sú nové podrobnosti

Konečne poriadny Pixel?

Počas minulého týždňa zverejnil YouTuber Jon Prosser vizualizácie nadchádzajúceho vlajkového smartfónu z dielne Google, modelu Pixel 6 Pro. Aj keď išlo len o vizualizácie a nie skutočné fotografie, prekvapili tým, ako bude Pixel 6 Pro vyzerať.

Vzhľad smartfónu Pixel 6 Pro pôsobí jedinečne, aspoň to môžeme povedať o jeho zadnej strane. Horizontálny modul s fotoaparátmi natiahnutý cez celú šírku zariadenia, kombinácia troch farieb či veľké písmeno „G“ ako logo v strede zadného krytu. Dizajnéri zrejme spravili všetko preto, aby si Pixel 6 Pro nikto nepomýlil so žiadnym existujúcim smartfónom na trhu.

Na prednej strane sa však toho veľa vymýšľať nedá. Kváder s tenkými rámčekmi a selfie kamerou umiestnenou na stred pod horným okrajom môže na prvý pohľad pripomenúť napríklad Galaxy Note20 a pár ďalších, podobne ladených zariadení.

pixel 6 pro
Foto: OnLeaks/Digit

Vizualizácie ešte nepredstavených smartfónov sa nie vždy ochotne stretnú s realitou. Aj v prípade modelu Pixel 6 Pro je obozretnosť na mieste. Vzhľad očakávanej novinky ale potvrdzuje ďalší zdroj, populárny informátor s prezývkou OnLeaks, ktorý zdieľal nové podrobnosti s indickým magazínom Digit.

Okrem vlastných vizualizácií prezradil, že Pixel 6 Pro dostane do výbavy AMOLED obrazovku s uhlopriečkou 6,67-palca a mierne zakrivenými okrajmi. Foto zostavu bude reprezentovať štandardný a ultra široký fotoaparát. Vôbec po prvýkrát v sérii Pixel dostaneme aj transfokátor – fotoaparát s objektívom s optickým priblížením (tzv. periskop).

TIP REDAKCIE
RECENZIA Honor 50: Bez Huawei, no za to s Google
pixel 6 pro
Foto: OnLeaks/Digit

Zdroj tiež hovorí o podpore bezdrôtového nabíjania a stereo reproduktoroch. Ak ste už teraz rozhodnutí, že si Pixel 6 Pro zadovážite, možno vás bude zaujímať, či sa vám vôbec zmestí do vrecka. Telo smartfónu bude mať rozmery 163,9 x 75,8 x 8,9 milimetrov. V oblasti fotoaparátov dosiahne hrúbka zariadenia 11,5 milimetra.

Stále nevieme, aký čipset smartfón poženie. Obvykle by sa dal hravo predpokladať Snapdragon 888, ktorý je srdcom niekoľkých popredných vlajkových zariadení. Špekuluje sa však, že Google má svoj referenčný smartfón osadiť vlastným čipsetom „Whitechapel GS101“ (GS – Google Silicon).

Prirodzene, Pixel 6 Pro poženie najnovší operačný systém Android 12, ktorý je zatiaľ dostupný v prvej verejnej beta verzii. Kedy by sme mohli novinku oficiálne spoznať? Pravdepodobne až niekedy na jeseň. Dovtedy sa určite vyroja ďalšie detaily, ktoré toho o smartfóne prezradia viac.

Takto vyzerá aktuálna cenovka Google Pixel 5

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať