AKTUÁLNE: Britský operátor zavádza späť roaming. Ľudia pri návšteve Slovenska zaplatia

Noví zákazníci od januára zaplatia viac.

Britská spoločnosť EE, ktorá vznikla spojení Orangeu a T-Mobile, od januára 2022 vráti roamingové poplatky. Platiť budú pre nových zákazníkov v Spojenom kráľovstve, ktorí budú chcieť svoj paušál používať vo zvyšku Európy.

Na Britských ostrovoch ide o prvého mobilného operátora, ktorý k tomu pristúpil. Zmena prichádza aj napriek tomu, že EE spolu s ďalšími operátormi začiatkom roka sľúbili, že podmienky po brexite meniť nebudú, informoval denník The Independent.

Mobilní operátori od roku 2017 nemôžu účtovať poplatky za roaming. Táto dohoda platí v Európskej únii, ktorej už Spojené kráľovstvo nie je členom.

4ka
Foto: Bruce Mars

Koľko to bude stáť?

Zákazníci, ktorí si od 7. júla 2021 aktivujú paušál alebo jednu z predplateniek budú musieť pre používanie v zahraničí platiť denný poplatok vo výške 2 libry denne (2,33 €).

Dostupný bude aj výrazne výhodnejší balík za 10 libier na 30 dní (11,63 €), ktorý sa hodí pre ľudí cestujúcich za rodinou alebo na dovolenku.

TIP REDAKCIE
Nad Slovenskom je jedovatý oblak: SHMÚ hovorí o tom, čo nás čaká

K zmene pristúpil aj operátor O2, ktorý bude zákazníkov zo Spojeného kráľovstva limitovať v tom, koľko môžu predátovať. Limit stanovil na 25 GB za mesiac, potom bude zákazníkom účtovať 3,50 libry (4,07 €) za každý ďalší gigabajt.

EE tvrdí, že peniaze navyše od zákazníkov minie na vylepšenie zákazníckej starostlivosti a na budovanie ešte lepšej siete. Ernest Doku z porovnávača paušálov Uswitch s rozhodnutím operátorov nie je spokojný. Hovorí, že ak takéto vážne rozhodnutie spraví jeden z najväčších operátorov, je takmer isté, že sa k nemu pridajú aj ďalší. Očakáva, že rovnaký poplatok zavedie O2, Vodafone aj Three.

Zmena v cenníku ovplyvní aj Slovákov žijúcich v Británii. Ak si predĺžia paušál alebo si ho aktivujú po 7. júli 2021, pre možnosť využitia predplatených dát na Slovensku budú musieť platiť.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať