Dokážete “vyňuchať” ľudí očkovaných proti COVID-19? V Česku vám za to dajú 3,4 milióna korún

Netradičná súťaž.

Očkovanie proti COVID-19 je aktuálne jednou z najrozoberanejších a zároveň najcitlivejších tém. Zatiaľ čo jedni s nimi súhlasia a podporujú ich, iní sú skôr skeptickí a buď čakajú, kým si budú 100-percentne istí efektivitou vakcín, alebo sa neplánujú zaočkovať vôbec. A pochopiteľne, tieto rozdielne, súperiace zápasy môžeme nájsť najčastejšie,na internete.

Konkrétne máme na mysli sociálne siete, ktoré ľuďom ponúkajú najrýchlejší a najjednoduchší spôsob voľného prejavu. Vznikajú tak príspevky, ktoré buď podporujú očkovanie, alebo ho odsudzujú. Do tej druhej skupiny, pochopiteľne, často spadajú aj konšpirácie.

Tých je ohľadom očkovania a COVID-19 obecne priam kvantum, pričom sa stále objavujú ďalšie a ďalšie. Niektorí dokonca tvrdia, že dokážu rozpoznať, kto už je očkovaný a kto nie. Často sa pritom odvolávajú na zhoršený zdravotný stav či zmeny signálu rádiových sietí. Poniektorí dokonca tvrdia, že očkovaných na koronavírus videli ako dostupné zariadenia s Bluetooth.

Tí, ktorí dokážu rozpoznať ľudí očkovaných proti COVID-19, si môžu zarobiť veľmi slušnú sumu peňazí

Samozrejme, mnohí týmto tvrdeniam neveria a odsudzujú ich ako nepodložené konšpirácie. Nie každý však prechováva tento prístup. Na Facebooku totižto existuje “Paranormálni výzva”, ktorá ponúka presne 3 415 000 českých korún (133 580 eur) komukoľvek, kto dokáže rozpoznať človeka očkovaného proti COVID-19, informuje publikácia VTM.cz. Organizátorom tejto výzvy je klub skeptikov SISYFOS.

“Máte v prítomnosti takýchto ľudí nepríjemné pocity? Závrate? Cítite slabosť? Ste presvedčení o tom, že takého človeka poznáte pomocou svojich zmyslov alebo sa domnievate, že takého človeka dokážete detegovať pomocou mimozmyslových schopností? Tak môžete svetu preukázať svoje tvrdenie,” píše sa v popise súťaže.

Očkovanie nie je povinné a každý si naňho môže vytvoriť názor podľa vlastného uváženia. A tí, ktorí sú si istí, že dokážu rozpoznať zaočkovaných ľudí, si vďaka svojim “schopnostiam” teraz môžu aj slušne zarobiť.