iphone 5s

Apple vydal dôležitú aktualizáciu pre iPhone 5s a ďalšie staršie zariadenia

Kvalitná softvérová podpora.

Spoločnosť Apple dnes vydala aktualizáciu operačného systému iOS, ktorá nesie číselné označenie 12.5.4. Už podľa neho je jasné, že cieli na staršie mobilné zariadenia.

iOS 12.5.4 je určený pre tie zariadenia, ktoré už nie sú kompatibilné s iOS 13 a jeho novšími verziami. To znamená, že si ju môžu nainštalovať používatelia smartfónov iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, tabletov iPad Air, iPad mini 2 a iPad mini 3 a prehrávača iPod touch 6. generácie.

Podľa Apple ide o dôležitú bezpečnostnú aktualizáciu. Spoločnosť odporúča, aby si ju nainštalovali všetci používatelia, ktorí s uvedenými zariadeniami pracujú.

iphone 5s
iPhone 5s z roku 2013

Aktualizácia opravuje zraniteľnosť v jadre internetového prehliadača WebKit, prostredníctvom ktorej mohli kybernetickí útočníci na zariadeniach spúšťať škodlivý kód. Nová verzia softvéru zároveň rieši problém, ktorý mohol spôsobiť poškodenie pamäte.

Pokiaľ niektoré z vyššie uvedených zariadení používate, prejdite do časti Nastavenia, Všeobecné a zvoľte Aktualizácia softvéru. Hoci Apple tieto zariadenia už nepodporuje tzv. „veľkými“ aktualizáciami, bezpečnostné aktualizácie im dopraje aj po niekoľkých rokoch od uvedenia, čo je výborné.

Ak sa vám aktualizácia medzičasom ohlásila, s jej inštaláciou neváhajte.