Neskočíme na Tesla burger? Automobilka si zaregistrovala ochrannú známku na vlastnú reštauráciu

Tesla sa chystá rozšíriť portfólio služieb.

Americká automobilka má veľké plány, ktoré sa netýkajú len výroby elektromobilov. Len nedávno sme informovali o tom, že Elon Musk chce z Tesly spraviť pojazdnú platformu pre hranie hier, teraz prichádza ďalšia novinka.

Spoločnosť si v uplynulých dňoch zaregistrovala nové ochranné známky, ktoré naznačujú, že by sa mohla pustiť do správy vlastných reštaurácií. Možno sa vám to zdá úplne „od veci,“ vôbec to tak ale nie je.

Majitelia elektromobilov totiž na „natankovanie“ čakajú výrazne dlhšie než majitelia tradičných vozidiel. Miesto na oddych sa pri mnohých nabíjacích staniciach vôbec nenachádza, Tesla sa preto zamýšľa nad tým, že by podobné zariadenie vytvorila sama.

Tesla
Chystaný komplex nabíjačiek Supercharger.

Tesla, rock a servírky na korčuliach

Elon Musk ešte v roku 2018 hovoril o tom, ako by rád otvoril vlastné reštaurácie ladené do amerických 50-tych rokov. Čo to znamená? Klasický rock v rádiu, servírky na korčuliach a poriadny burger. Niečo také by určite ocenili aj mnohí z nás, hoc za tradičné stravovanie sa to v našich končinách nedá považovať.

TIP REDAKCIE
Ruská propaganda chválila najväčší mínomet na svete. Ukrajina ho vďaka nemu lokalizovala a zneškodnila

Medzi prvé lokality, kde by ste si mohli dopriať Tesla burger sa pravdepodobne zaradí kalifornská Santa Monica, kde momentálne prebieha výstavba jedného z najväčších staníc Superchagerov na svete.

Automobilka pomenovanie reštaurácií nijak vážne neriešila. Volať by sa mali jednoducho „Tesla“. To, kedy by sa mohli prvé reštaurácie otvoriť zatiaľ nie je známe. Je však veľmi pravdepodobné, že sa tak stane už čoskoro. A kto vie, možno ich zopár Musk otvorí aj u nás na Slovensku.

Išli by ste si dať burger k Elonovi? My teda určite áno!