tesla model S

Tesla Model X a S majú nový herný systém. Má výkon 10 Teraflopov, podobne ako PS5

Elektromobily nielen ako spôsob prepravy.

Uvažovali ste niekedy nad tým, aké by to bolo mať možnosť zahrať si najnovšie videohry priamo na (vo) vašom aute? Podobnú otázku si zrejme položil aj technologický vizionár a aktuálne najbohatší muž planéty, Elon Musk. Jeho Tesla Model X a S totižto po novom disponujú hardvérom, ktorý sa po výkonnostnej stránke môže porovnávať s konzolou PlayStation 5, informuje Business Insider.

Nový herný systém pre elektromobily Tesla dosahuje výkon až 10 teraflopov, tvrdí oficiálna stránka americkej automobilky. Dokáže sa teda porovnávať s najnovšou konzolou od Sony, ktorá ponúka výkon 10,3 teraflopov. Zároveň však mierne zaostáva za Xbox Series X, ktorá sa pýši 12 teraflopmi.

Tesla okrem svojich výsledkov za štvrtý kvartál 2020 prezradila aj to, že nové verzie modelov S a X dorazia neskôr tohto roku. Dočkať sa pritom máme nielen nového herného systému, ale aj modernizovaného exteriéru a interiéru.

Tesla nielen ako spôsob prepravy

Elektromobily tak budú slúžiť nielen ako šetrný a pomerne luxusný spôsob prepravy, ale aj ako herné konzoly. Obľúbené tituly si pasažieri budú môcť vychutnať na špičkovom 17-pacovom displeji s rozlíšením 2 200 x 1 300 pixelov a prvotriednym vykresľovaním farieb. Hrať sa bude môcť každý člen posádky, bez ohľadu na to, kde sedí. K dispozícii totiž bude aj bezdrôtový ovládač a sekundárny displej pre zadné sedadlá.

TIP REDAKCIE
Prvý náhľad na Xiaomi 12: Aký dizajn zvolí výrobca tentokrát?
Zdroj: Tesla (via Business Insider)

Predošlé generácie herného systému dokázali rozbehnúť len menej náročné hry. Tá najnovšia si však hravo poradí aj s titulmi, ako je napríklad The Witcher 3, čo je naozaj gigantický pokrok, nakoľko je stále reč o elektromobiloch.

Ak to takto pôjde ďalej, nie je vylúčené, že herné systémy v elektromobiloch možno už v blízkej budúcnosti prekonajú najnovšie konzoly. Či sa tak stane ukáže len čas.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať