Sony drví Microsoft: Za 3 mesiace sa predalo 2x viac PS5 ako Xboxov

Sony ukazuje, že čo sa herných konzol týka, Xbox pre nich nie je konkurenciou.

Japonská spoločnosť Sony a americký Microsoft medzi sebou na poli herných konzol súperia už dlhé roky. Iné to nebolo ani minulý rok, tesne pred predstavení najnovších verzií oboch výrobcov. Celé toto obdobie bolo síce poznačené prebiehajúcou pandémiou, nakoniec však všetko dobre dopadlo a na trh sa dostala PS5 aj nový Xbox. Teda, dostali je možno silné slovo, keďže kúpiť sa momentálne nedá ani jedna z nich.

Mohlo by sa preto zdať, že čo sa predajov týka, obaja výrobcovia na tom budú približne rovnako. To ale nie je úplne pravda, čo potvrdzuje aj firma Ampere Analysis, ktorá nedávno zverejnila výsledky a štatistiky, z ktorých vyplýva, že Sony je s predajmi ďaleko pred Microsoftom. Je až tak ďaleko, že za prvé tri mesiace 2021 predali dvakrát viac PlayStation 5 než konkurencia predala Xbox Series X a Xbox Series S.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Štát ľuďom začal posielať SMS. Dodržiavajte lockdown, vyzýva v správe
PS5
Hráči preferujú PS5.

PS5 jasne vedie

Sony sa podarilo spolu predať 2,83 milióna kusov konzol (digitálna aj klasická verzia), zatiaľ čo Microsoft sa musel uspokojiť s 1,31 miliónmi predaných kusov svojich konzol.

Vedenie spoločnosti jedným dychom dodáva, že momentálne je kvôli problémom s výrobou a obrovskému dopytu po nových konzolách len veľmi ťažké odhadnúť, aký je reálny záujem ľudí. O PS5 je však obrovský záujem aj na Slovensku, čo dokazujú nielen neustále vypredané obchody, ale aj inzeráty, v ktorých konzoly ľudia často predávajú aj s 50 % prirážkou.

Nedočkavých hráčov určite nepoteší očakávanie Sony. Firma totiž predpokladá, že nedostatok konzol na trhu potrvá minimálne do roku 2023.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať