POZOR: WhatsApp o 5 dní môže prestať fungovať. Musíte spraviť jednu vec

WhatsApp chce nové pravidlá pretlačiť silou mocou.

Termín pre súhlas s novými pravidlami WhatsApp, ktoré dávajú zelenú zdieľaniu dát s Facebookom sa nezadržateľne blíži. Stane sa tak už 15. mája. Služba už dávnejšie naznačila, že tým, ktorí s pravidlami nebudú súhlasiť, jednoducho vymaže účet. Neskôr toto tvrdenie stiahla. Teraz prišla s novou stratégiou.

Ak nebudete súhlasiť s novými pravidlami, ktoré sú navrhnuté tak, aby dali priestor medzi bohatému zdieľaniu informácií o užívateľoch medzi komunikačnou platformou a materským Facebookom, máte sa na čo „tešiť“.

Dajte si tiež pozor: Slovákov na WhatsAppe ohrozuje šíriaca sa správa. Takto vyzerá

WhatsApp totiž príde o mnohé funkcie, bez ktorých si jeho používanie nedokážeme predstaviť. Na obmedzenia upozornil server Wccftech.

WhatsApp
Konanie služby je jasne motivované zárobkami z užívateľských dát.

Čo sa stane ak neodsúhlasíte nové WhatsApp pravidlá?

Služba si uvedomuje svoju silu a zároveň aj to, koľko ľudí je na ich službe závislých. Aj preto sa môže začať vyhrážať rôznymi vecami, medzi ktorými je aj výrazné obmedzenie funkcionality. Ak neodsúhlasíte nové pravidlá, môžete sa tešiť na toto:

TIP REDAKCIE
FOTO: Takto vyzerá iPhone 13 Pro vyrobený z roztavených častí Tesla Model 3!

Nebudete mať prístup k zoznamu konverzácií. Budete však môcť odpovedať na prichádzajúce hovory a video hovory. Ak máte aktivované notifikácie, budete na ne môcť ťuknúť a odpovedať na správu či hovor.

Po niekoľkých týždňoch (nešpecifikované číslo) obmedzenej funkcionality nebudete môcť odpovedať na prichádzajúce hovory alebo notifikácie. WhatsApp úplne prestane posielať nové správy a hovory na váš smartfón.

Nemusíte teda byť najinteligentnejším človekom na Zemi aby ste zistili, že nové pravidlá sú nastavené tak, aby presvedčili aj posledného používateľa aplikácie, nech dáta začne zdieľať. Od WhatsAppu, nenápadnej aplikácie, ktorú si zamilovali milióny ľudí po celom svete, by sme takéto správanie nečakali.

Ako ste na tom vy? Akceptovali ste už nové pravidlá?  

Total
70
Zdieľaní
Total
70
Zdieľať