AKTUÁLNE: Slovákov na WhatsAppe ohrozuje šíriaca sa správa. Takto vyzerá!

Cez WhatsApp sa šíri zákerná správa. Niektorí sa nechali nachytať.

Svet podvodníkov nikdy nespí. Neustále vymýšľajú nové a nové spôsoby ako okradnúť alebo iným spôsobom ublížiť ľudom nielen na Slovensku, ale po celom svete. Najnovší zákerný spôsob sa začal šíriť cez WhatsApp, upozornila Polícia SR na svojom profile. Špekulanti v snahe získať peniaze zneužívajú dobré meno siete Lidl.

Reťazová správa na WhatsApp o Lidl nachytáva ľudí

Na WhatsAppe sú tisíce ľudí, ktorí ho používajú skutočne každý deň. My v redakcii nie sme výnimkou a aj keď nám do správy zatiaľ neprišla, je možné, že sa to čoskoro zmení. Šíriaca sa správa ľudí navádza na to, aby sa zapojili do súťaže, ktorú má Lidl organizovať v súvislosti s 50. výročím ich vzniku. Spolu so správou sa samozrejme šíri aj škodlivý odkaz. Keď naň kliknete, otvorí sa vám web, ktorý s prižmúrenými očami pripomína dizajnový jazyk Lidl.

Ak vám príde takáto (alebo podobná) správa, ignorujte ju.

To, o čo útočníkom ide, nie je úplne isté. Nie je totiž jasné, či je ich cieľom zbierať informácie o platobných kartách alebo priamo peniaze. Po „zapojení sa“ do súťaže totiž samozrejme „vyhráte“ a následne máte rovnakú správu rozposlať ďalším desiatim kontaktom. Až potom sa vám odomkne sľúbená výhra.

TIP REDAKCIE
Forza Street je fiaskom, mobilná hra po 2 rokoch končí
Spoločnosť na svojom Facebooku pozorňuje na niekoľko verzií podvodu.

Lidl na svojom facebooku upozorňuje ešte na jednu verziu šíriacej sa správy, ktorá vám má dať pri výhre 500 € na nákupy. Pochopiteľne, ide o vymyslenú súťaž, ktorú by ste mali ignorovať a nahlasovať. Šírila sa cez facebookový profil „Lidl Slovenko“ (bez s).

WhatsApp je čoraz zaujímavejšou voľbou pre všetkých podvodníkov. Len nedávno sme informovali o ružovom WhatsAppe, ktorý samozrejme neexistuje. Útočníci lákaním na nové farby prinútili niekoľko ľudí posťahovať si infikovanú aplikáciu, ktorá odomkla prístup k smartfónu obete.

Cez komunikačnú aplikáciu prebiehajú podvody, ktorú aj oveľa lepšie cielené. Písali sme napríklad o Bazoši, ktorý s týmto problémom bojuje už dlhšiu dobu. Celý článok si môžete prečítať na tomto odkaze.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať