Internet Explorer po 25 rokoch skončí úplne: Microsoft mu ukončí podporu v júni 2022

Internet Explorer sme milovali, aj nenávideli. Po 25 rokoch oficiálne končí.

Microsoft konečne ukončí podporu jedného z najstarších a najpoužívanejších internetových prehliadačov všetkých čias – Internet Exploreru. Prehliadač, ktorý bol predstavený pred vyše 25 rokmi nakoniec skončí 15. júna 2022. Od tohto dátumu preň zanikne podpora.

Spoločnosť nabáda používateľov, aby prešli na oveľa modernejší Microsoft Edge so vstavanou podporou pre webstránky postavené pre Internet Explorer.

Microsoft už Explorer prestal výrazne podporovať minulý rok. Od 30. novembra 2020 si prehliadač prestal rozumieť s webovou aplikáciou pre Microsoft Teams, tento rok to isté čaká Microsoft 365, Outlook a OneDrive. Stane sa tak už 17. augusta 2021. Ak ešte stále používate IE11, mali by ste svoj prehliadač aktualizovať.

Spoločnosť hovorí, že ak by IE11 podporovali aj naďalej, pre používateľov by to znamenalo výrazne horší zážitok z používania ich webových aplikácií. „Možno ste si všimli, že sme posledný rok pomaly ale isto odstavili podporu pre Internet Explorer v službách ako Microsoft 365. Dnes sme v ďalšej fáze nášho plánu. Oznamujeme, že budúcnosť na Windows 10 je Microsoft Edge“.

TIP REDAKCIE
Ak ste nenakúpili darčeky, spravte to čím skôr: Slovensko zvažuje celoštátny lockdown pre všetkých
Internet Explorer
IE11 stratí podporu 15. júna 2022.

Internet Explorer: Začiatok aj koniec

Používatelia tzv. LTSC verzií (Long-Term Servicing Channels) so zaplatenou podporou ho budú môcť používať aj naďalej. Zvyšok používateľov bude musieť prejsť na iný prehliadač.

Zatiaľ čo Internet Explorer postupom času nahradili modernejšie alternatívy, stále je dôležitou súčasťou internetu ako takého. Jeho prvopočiatky určili smer, ktorým sa vyformovalo používanie internetu ako ho poznáme dnes.

IE v roku 1999 pokrýval 99 % trhu, v roku 2004 to bolo stále 90 %. Neskôr na trh prišiel Google Chrome a zvyšok je históriou. Dnes IE používa 0,71 % ľudí. Naopak, Google Chrome používa až 64,47 %.

Total
25
Zdieľaní
Total
25
Zdieľať