AKTUÁLNE: RTVS získala exkluzívne práva na MS v hokeji a ďalšie súťaže na 2 roky

RTVS získala práva na ďalšie dva roky. Slovenský hokej bude vysielať exkluzívne.

Verejnoprávna televízia RTVS dnes informovala o vynikajúcich správach pre všetkých fanúšikov hokeja. „Počas najbližších dvoch rokov sa na obrazovky dostanú všetky významné hokejové podujatia s účasťou slovenskej reprezentácie,“ píše.

Licencia tak nepokrýva len MS v hokeji v Rige, Helsinkách a Petrohrade, ale aj kvalifikáciu na zimné olympijské hry 2022 v Pekingu. RTVS tiež odvysiela všetky zápasy slovenskej hokejovej reprezentácie počas hokejovej sezóny, a to Slovenský pohár, Nemecký pohár, Švajčiarsky pohár a prípravné zápasy pred Majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji. Licencia je platná do roku 2023 a pokrýva aj dva šampionáty MS do 20 rokov.

„Pre RTVS je Slovenský zväz ľadového hokeja serióznym partnerom, predĺženie a rozšírenie spolupráce vnímame mimoriadne pozitívne. Práve spojenie verejnoprávneho vysielateľa a SZĽH je správnou cestou ako dostať jeden z najpopulárnejších športov k divákovi,“ hovorí riaditeľ Sekcie športu Matej Hajko.

RTVS
Hokej ostáv ana obraozvkách verejnoprávnej TV.

RTVS si s hokejom verí

Verejnoprávna televízia a rozhlas je v súčasnosti aj držiteľom hlavnej licencie na vysielacie práva na najvyššiu hokejovú súťaž, ktorá je podpísaná s Asociáciou profesionálnych hokejových klubov na základe poverenia SZĽH a práva vlastní aj na sezónu 2021/2022.

TIP REDAKCIE
ASUS spúšťa veľkú aktualizáciu pre ROG Phone 2: Android 12 sa ale nekoná

„RTVS mimoriadne pozitívne vyhodnotila ďalšiu sezónu najvyššej hokejovej súťaže a veľmi sa tešíme z narastajúceho záujmu divákov, čo sa odrazilo aj na rekordnej sledovanosti, kedy sme v rámci vysielania hokejových duelov lokálnej ligy dosiahli zásah až 500 000 divákov. Veríme, že v nasledujúcej sezóne sa nám podarí zvýšiť počet živých prenosov a priniesť divákom ešte bohatší hokejový zážitok,“ dodáva Matej Hajko.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať