Microsoft odkazuje: Prestaňte používať Internet Explorer ako prehliadač

Pre mnohých z nás je Internet Explorer akousi legendou. Je to prehliadač, ktorý sa roky využíva k jedinej veci – k stiahnutiu iného prehliadaču.

Pre mnohých z nás je Internet Explorer akousi legendou. Je to prehliadač, ktorý sa roky využíva k jedinej veci – k stiahnutiu iného prehliadaču. Podľa všetkého má rovnaký názor aj sám Microsoft. Ten ho dokonca prestal nazývať prehliadačom. Namiesto toho ho označil za „riešenie pre kompatibilitu“.

S vyjadrením prišiel šéf bezpečnosti v Microsofte, Chris Jackson. Ten okrem toho povedal, že „časy slávy IE sú dávno preč a ľudia by ho mali využívať len pre firemné účely, kde sa nič iné používať nedá“.

Internet Explorer je „mŕtvy“ už štyri roky. Jeho nástupcom je prehliadač Edge, ktorému sa darí rovnako „dobre“ ako spomínanému Exploreru. IE však stále prežíva, hlavne vo firemnom prostredí, kde sa nachádza v starších verziách Windows.

Nie je bezpečný

O tom, že to nie je ideálna situácia vie aj Microsoft, ktorý preto varuje všetkých ľudí s nutkaním prehliadať si web práve cez tento zastaralý softvér. Pán Jackson sa preto rozhodol, že na blogu Microsoftu zverejní niekoľko dôvodov, prečo by ste IE nemali používať. Hlavným bodom, o ktorom by ste mali vedieť je fakt, že jednoducho už dávno nie je bezpečný.

TIP REDAKCIE
Sony Xperia 1 IV 5G predstavená: Pre tých, ktorí milujú fotografiu!