Ďalší klinec do rakvy: Microsoft budúci rok ukončí podporu pre Internet Explorer a starý Edge

Microsoft potvrdil dátum, kedy Internet Explorer 11, inak označovaný aj ako IE11, prestane podporovať aplikácie a služby spadajúce pod Microsoft 365.

Microsoft sa pomaly ale isto lúči so svojím legendárnym prehliadačom. Svetoznámy gigant totiž oficiálne potvrdil dátum, kedy Internet Explorer 11, inak označovaný aj ako IE11, prestane podporovať aplikácie a služby spadajúce pod Microsoft 365. A nielen to.

Stať sa tak má už budúci rok v lete, presnejšie 17. augusta. IE11 po tomto dátume už naďalej nebude podporovaný službami ako Office 365, OneDrive, Outlook a mnohými ďalšími. Koniec podpory sa však nevzťahuje len na balík Microsoft 365, ale aj na známu aplikáciu Microsoft Teams. Tú Explorer prestane podporovať 30. novembra tohto roku, píše The Verge.

Zmeny čakajú aj staršiu verziu prehliadača Edge, ktorá nie je postavená na jadre Chromium. V tomto prípade Microsoft plánuje podporu ukončiť už 9. marca. Po uplynutí tohto dátumu prehliadač nezíska už žiadne bezpečnostné aktualizácie.

Bola to len otázka času

Koniec starších prehliadačov od Microsoftu bol skutočne len otázkou času. Spoločnosť aktuálne každému užívateľovi ponúka možnosť využiť jej nový Edge postavený na jadre Chromium.

Táto verzia Edge dokáže bez problémov pracovať aj so staršími webovými aplikáciami, ktoré boli navrhnuté špeciálne pre IE. Verní užívatelia dnes už neaktuálneho prehliadača by s prechodom na novú generáciu nemali mať najmenší problém.

Microsoft taktiež potvrdzuje, že nový Edge bude súčasťou nielen jeho budúcich zariadení, ale aj softvérových aktualizácií pre systém Windows. Či už teda chcete alebo nechcete, Edge sa k vám dostane tak či onak.