Chromium Edge od Microsoftu dorazí do macOS. To však nie je všetko

Čo sa týka verzie prehliadača Edge, ktorého základ tvorí Chromium od Google, nikto tomuto projektu spočiatku nechcel veriť. Teraz ho môžeme nájsť na Windows 10, pričom onedlho sa ho dočká aj systém macOS.

Microsoft Edge postavený na Chromium prišiel len minulý mesiac. Dostupný je na zariadeniach bežiacich na Windows 10, čo sa už čoskoro môže zmeniť. Spoločnosť síce nešpecifikovala približné dátumy, vieme však, že chystá veľkolepý príchod na macOS.

Potvrdenie tejto skvelej novinky prišlo dnes (6.5.), teda v priebehu vývojárskej konferencie Build 2019. Presný dátum príchodu síce zatiaľ nepoznáme, no už teraz je isté, že Chromium Edge sa skutočne stane pevnou súčasťou macOS.

To nie je všetko

Ďalej sa dočkáme aj nových nastavení pre ochranu osobných informácií. Vďaka nim dokážeme obmedziť, ako veľmi nás sledujú navštívené webové stránky či iné servery.

Celkovo budú dostupné tri stupne nastavenia, a to neobmedzené, vyvážené a prísne.

Kolekcia a integrácia Office 365

Okrem toho sa však dočkáme aj novinky s názvom kolekcia, ktorá sa bude starať o zhromažďovanie, organizovanie, zdieľanie a export informácií či integrácie Office 365.

TIP REDAKCIE
MediaTek, ARM a Tencent chystajú niečo veľké: Ray-tracing v smartfónoch je blízko!

Mnohých však prekvapil aj režim Internet Explorer, ktorého úlohou bude zaistiť spätnú kompatibilitu s aplikáciami, ktoré boli určené pre pôvodnú verziu prehliadaču.

Edge Chromium sa za posledných pár týždňov dočkal výrazných vylepšení, ktoré z neho robia viac ako dôstojnú alternatívu k iným prehliadačom postavených na Chromium. Tým najznámejším je nepochybne Chrome. Edge však už čoskoro môže byť podstatne obľúbenejší, než tomu bolo v minulosti.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať